Заљубени во другар/другарка што понатаму?

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Во секое другарство помеѓу машко и женско има барем малку емоции од едната страна ретко е тоа само другарски да се почитуваат.
Ако сум заљубена во другар секако дека би му кажала,немора да значи дека ќе го изгубам или слично може и тој чувствува нешто за мене.Одам на се или ништо.Ако не ме сака тогаш си остануваме друга и готова приказна.
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Во секое другарство помеѓу машко и женско има барем малку емоции од едната страна ретко е тоа само другарски да се почитуваат.
Ако сум заљубена во другар секако дека би му кажала,немора да значи дека ќе го изгубам или слично може и тој чувствува нешто за мене.Одам на се или ништо.Ако не ме сака тогаш си остануваме друга и готова приказна.
Лепа бе?
Како може после тоа што ке му го кажеш, повторно да си другар, да делиш тоа со си делела со него. Ај не ме зајбави. Тоа ти е веке ладно другарство, многу ладно.
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Лепа бе?
Како може после тоа што ке му го кажеш, повторно да си другар, да делиш тоа со си делела со него. Ај не ме зајбави. Тоа ти е веке ладно другарство, многу ладно.
Епа така лесно :D.Било па поминало ако не ме сака чао пријатно не е еден и единствен.Ќе размислам можеби е подобро да си останеме другари.Види,сега така размислувам а никогаш не сум била заљубена во другар.Иако еден другар беше заљубен во мене,го знаев тоа ама еве до ден денес сме другари за некое време му стана јасно дека нема шанси кај мене т.е дека е подобро да си бидеме другари и сега си е среќно заљубен во друга.
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Епа така лесно :D.Било па поминало ако не ме сака чао пријатно не е еден и единствен.Ќе размислам можеби е подобро да си останеме другари.Види,сега така размислувам а никогаш не сум била заљубена во другар.Иако еден другар беше заљубен во мене,го знаев тоа ама еве до ден денес сме другари за некое време му стана јасно дека нема шанси кај мене т.е дека е подобро да си бидеме другари и сега си е среќно заљубен во друга.
Не си била заљубена да видеш како е, затоа пссстт.
Инаку твојот случај, другар ти бил или пријател оти има многу разлика од другари и пријатели, ако збориме за другари тоа според мене е човек со кој поминуваш половина ден заедно, решавате проблеми заедно, разменувате многу работи заедно, едноставно се помага во се, ондак чоекот се заљубил у тебе и ти си му дала знак дека нема шанси, и мислиш вие сте другари повеке како што бевте? Одма гледаш се отргнал и си нашол друга.
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Не си била заљубена да видеш како е, затоа пссстт.
Инаку твојот случај, другар ти бил или пријател оти има многу разлика од другари и пријатели, ако збориме за другари тоа според мене е човек со кој поминуваш половина ден заедно, решавате проблеми заедно, разменувате многу работи заедно, едноставно се помага во се, ондак чоекот се заљубил у тебе и ти си му дала знак дека нема шанси, и мислиш вие сте другари повеке како што бевте? Одма гледаш се отргнал и си нашол друга.
Ти си бил заљубен? :D
Одамна беше тој случај,не бевме баш ептен многууу блиски другари оти секоја држам некоја дистанца со другарите,пријателите оти нели такво е времето денеска не можеш на никој да му веруваш.
Да не не казнат шо идеме вака цитирање ова она? :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: goodgod

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Ако ми е стар другар, од детство, не би расипуела другарство. Ако е некој ,,понов,, што го знам некое време онда би, и онака некои луѓе идат и си одатод нашите животи, па ако било пишано ке замине било како.
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
33
Мене ми се има ова десено да се заљубав во другар и за среќа не ми беше тешко да го заведам. Не бевме во врска затоа што имаше девојка ама си општевме доста време. Откако му се роди детето тој почна да има премногу обврски и го баталив си најдов друг загонџија. Јас сум таква и да сум во врска мора да имам ангажирано хонорарни соработници.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Мене ми се има ова десено да се заљубав во другар и за среќа не ми беше тешко да го заведам. Не бевме во врска затоа што имаше девојка ама си општевме доста време. Откако му се роди детето тој почна да има премногу обврски и го баталив си најдов друг загонџија. Јас сум таква и да сум во врска мора да имам ангажирано хонорарни соработници.
Обично ваквиве ликови што потенцираат на интернет дека растураат врски, или па го вадат каприцот од рандом однесување се истите тие ликови кои или останале заебани од партнерот или пак никогаш во животот немале никакво „општење“.
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Тешко функционира тој. Ако су стварно блиски, превише знаев едн за другога и нема мистерија туј. Едн пут сам направија такој од добри другари па у врску па на крај ништо.
Мене ми се има ова десено да се заљубав во другар и за среќа не ми беше тешко да го заведам. Не бевме во врска затоа што имаше девојка ама си општевме доста време. Откако му се роди детето тој почна да има премногу обврски и го баталив си најдов друг загонџија. Јас сум таква и да сум во врска мора да имам ангажирано хонорарни соработници.
Кт сам у Скопје на факултет на паузу меѓу предавања може да се сретнемо :D:D