Љубовни проблеми

Lizbeth

Истакнат Член
25 јуни 2016
130
188
143
Па ако не сакаш ти има други што сакаат да ми помогнат не те прашав тебе лично позз :)
Тоа што не ти се допаѓа како тоа јас размислувам, повторно, твој проблем :) Не знам, очекуваш веројатно да добиеш одговор од типот: браво така треба. Еве не знам. Друга работа, ти не ме праша, праша јавно. Чудни сте бе :) човек да сака да ви помогне го плукате. Прави како ти мислиш дека треба и не барај совет ако не можеш да го поднесеш. Позз4е :*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
Тоа што не ти се допаѓа како тоа јас размислувам, повторно, твој проблем :) Не знам, очекуваш веројатно да добиеш одговор од типот: браво така треба. Еве не знам. Друга работа, ти не ме праша, праша јавно. Чудни сте бе :) човек да сака да ви помогне го плукате. Прави како ти мислиш дека треба и не барај совет ако не можеш да го поднесеш. Позз4е :*
Опушти се :*
 

Headache

Полноправен Член
14 јуни 2016
50
72
18
35
Навистина имаш 19 години? Тогаш да ти кажам право и јас пред едно, две години така кога имав 18,19 мислев дека секоја што ми наидува ќе ја женам па ми се случуваше да се опседнувам со нејзе и нејзиниот живот, период ти е тоа дечко, после 1,2 година ќе видиш се тоа поминало. Зошто? Затоа што кога ја минуваш дваесетата гледаш дека не било страшно да не си оженет или сингл и не те мачи тоа дали женската ќе го боцка другар ти додека седе со тебе и слично... ќе помине. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: heartbroker

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
[
Навистина имаш 19 години? Тогаш да ти кажам право и јас пред едно, две години така кога имав 18,19 мислев дека секоја што ми наидува ќе ја женам па ми се случуваше да се опседнувам со нејзе и нејзиниот живот, период ти е тоа дечко, после 1,2 година ќе видиш се тоа поминало. Зошто? Затоа што кога ја минуваш дваесетата гледаш дека не било страшно да не си оженет или сингл и не те мачи тоа дали женската ќе го боцка другар ти додека седе со тебе и слично... ќе помине. :)

Донекаде се сложувам со тебе бидеќи не планирам да се женам сега хаххах дали го боцкала другарми не ми иде на памет ,а кога ќе поминат дваесетите можеби ќе е така како што велиш.Патем фала за советот :)
 

Headache

Полноправен Член
14 јуни 2016
50
72
18
35
[


Донекаде се сложувам со тебе бидеќи не планирам да се женам сега хаххах дали го боцкала другарми не ми иде на памет ,а кога ќе поминат дваесетите можеби ќе е така како што велиш.Патем фала за советот :)

Абе ајде малку самодоверба гајле ти е што прави ти си го терај своето таа нејзиното гајле ти е глава нека скрши, фраериште си ти... главата горе и само напред! :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: heartbroker

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
Абе ајде малку самодоверба гајле ти е што прави ти си го терај своето таа нејзиното гајле ти е глава нека скрши, фраериште си ти... главата горе и само напред! :D
Доста добар совет хахах :D
ПС:Машко си е машко.
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Фала ти што ме разбираш ,а од друга страна и можеби стварно незнам што сакам и мислам дека добро би ми дошло некое време сите девојки да ги изолирам и да ми се смири главата. :(
This!
Ова е проблемот, сам си го пронајде.

Знаеш што е најдобро кога не знаеш што сакаш?
Да се изолираш малце од девојките, не во смисла да немаш комуникација со нив, туку едноставно да не ја гледаш секоја нова девојка што ќе ја запознаеш како потенцијална партнерка.
Едноставно дај си сам на себе време да се стабилизираш, и да не се замараш со тоа што немаш девојка или сл. ... едноставно излади си го мозокот.
Сингл животот знае да биде многу интересен ако знаеш како правилно да си го изорганизираш времето ;) ... а и добро е после прекината врска да си одреден период сингл, за да едноставно се стабилизираш, и да си размислиш за се' понатаму, да сфатиш што сакаш и што бараш од наредниот партнер.

А за довербата, тоа е твој личен избор, што искрено јас го поддржувам.
Сепак добро е да се има секогаш резерва спрема секој, на никој не верувај 100% слепо.
Верувај, но не секогаш потполно слепо, остави си барем некои 5% недоверба кон секоја личност, не зборам само кон партнер, туку општо кон луѓето ... затоа што кад тад секој си го покажува вистинското лице ;)
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Гледам дека ти си многу опуштена па и другите ги тераш да се опуштат браво :p
Од далеку се гледа дека,бараш одговор,што тебе ти се свиѓа да го слушнеш,а не реалностаста.
Незнам која теза за тебе би важела со твојата недоверба.
Е,ако не веруваш ни во сопствената мајка,тогаш слободно можеш да кажеш дека не веруваш никому.
Или можеби мислиш дека "сvе је лаж осим смрти"!?:)
Или пак "Не веруј жени која пуши дрину без филтера?:)
А најмалку верувам дека би важела тезата "Кад ти једном срце сломе,неверујеш никоме":)
Сите погоре ти дадоа убав совет,но ти кој ке го прифатиш или воопшто прифатиш,твоја работа.
и јас не верувам никому,но до некоја граница,неможеш комплетно да си скептик.
еве.
tarabi-pise-svasta.jpg
:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lizbeth and Saladin

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Зашто денешниве девојчиња се толку дигнати брееј мислат кизнае кој се чоек разговор да напраи неможе со нив и пишувам на фб сеен не врати доброо може неќе да разговара ајде следна истиот бул*шит такви се тие ако немаш лајкови не си популарен ајфон ако немаш ако не идеш по кафичи , клубови колку критикување има цц
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Зашто денешниве девојчиња се толку дигнати брееј мислат кизнае кој се чоек разговор да напраи неможе со нив и пишувам на фб сеен не врати доброо може неќе да разговара ајде следна истиот бул*шит такви се тие ако немаш лајкови не си популарен ајфон ако немаш ако не идеш по кафичи , клубови колку критикување има цц
Голема потрага стои пред тебе.Без разочарувања,секогаш има некоја која е навидум слична на претходната но сепак различна што би рекол Кундера.