Порака до бившите

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Дојдете мори на кафе,ако не ве собере во автобус,фатете воз,па ке пиеме кафе.:rofl
 

Headache

Полноправен Член
14 јуни 2016
50
72
18
35
Помина најлошото душо... Сега и двајцата да одиме кон најдоброто. Те сакам! Mwuah.
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
До предпоследниот ...

Пред точно 2 години и 5 месеци, се сеќаваш што стори?
I still remember ... and i'll have my revenge, ти ветувам.
Сеуште стрпливо чекам, и ќе го чекам сеуште мојот вистински момент, и тогаш ќе те погодам таму кај што најмногу ќе те боли.
Не си ни самиот свесен колку многу се променив во овие 2.5 години, сега сум сосема друга личност, ладнокрвна, сурова и безмилосна (за тие што ќе заслужат да сум таква кон нив), каква што станав поради тоа што ти ми го стори, и воедно сплет на наредни околности што се случија во мојот живот во овие 2.5 години, сега се трансформирав во сосема друга личност, нема да ме познаеш, верувај ми.
Ќе го запознаеш моето второ лице, и мојот ладнокрвен Beast во себе кој што си го чувам, и го користам по потреба, за тие што ќе си заслужат.
Ќе ја играме повторно играта, но овој пат по мои правила, по мои сурови правила.
Одмаздата се сервира ладна ... remember? ;)

Те сакам како црна вдовица.
Ти ја посветувам песнава во буквална смисла, буквално секој стих во неа ;)


И оваа секако ... my name is revenge :*

 
Последна промена:

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не им посветувајте толку внимание на бившите не е на арно. Не се ставаат такви работи во рисајкл бин пошто би било мазохизам, директ бришење и исто како да не постоеле. На тој начин не се пренесуваат опашки од минатото во идни врски, не се мава по самарот и се остава простор за ново затрескување без резерва со одредена доза на сомнителен оптимизам (party) Таман нареден пат коа ќе се затрескам ќе биде како петооделенец со црвенење на образи и гледање во некоја точка :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Big Berta and Saladin

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Последната твоја глупост што ја направи пред одреден период, не ја очекував ... но научив нешто најважно во животот - очекувај се' од секого, ете дочекав и од тебе.
А сакав да останеме другари, и можевме да бидеме ... факт.
Ама и ти си го направи „своето“ ... не знам како можев да се потпрам на тебе, кога знаев каква особа си, само потајно бев слепа, иако знаев, сепак не можев да си признаам, не можев да го прифатам тоа.
А сега ... сега ми е веќе сеедно за се' ...
Збогум засекогаш.

 
Последна промена: