Женски и машки чанти, торби и ранци

  • Автор на темата JaMi
  • Време на започнување

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Педерките се одлични и за училиште и за искачање. Си земав две мн се функционални.
 

Xenia

Староседелец
4 април 2016
68
87
1,018
Narnia
Женско без чанта, нема смисла, да нема каде да си ги ставиш новчаникот и телефонот. Немора некоја огромна чанта, но барем една мала што ќе ги собере основните работи. Иако јас сум од оние (Мери Попинс), што све ќе им најдеш у ташна.:zelen
Иначе кога се работи за стилот, ми се допаѓаат класични чанти и најчесто еднобојни без многу шаренила. Одсекогаш најубави ми биле скоро сите модели од Michael Kors, и плус некои од Prada и Givenchy.Screenshot_2015-11-18-07-36-09-1.pngScreenshot_2016-05-08-15-01-57-1.png

51PNOpSVbu.png
3yaF8sbNJZ.png
За O-bag убави се и достапни во разни димензии и бои, но мене лично не ме привлекуваат многу. Ми изгледаат како торби за пазар, гумени се и повеќето од нив се без патент.
Screenshot_2016-05-08-15-06-57-1.png
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Женско без чанта, нема смисла, да нема каде да си ги ставиш новчаникот и телефонот. Немора некоја огромна чанта, но барем една мала што ќе ги собере основните работи. Иако јас сум од оние (Мери Попинс), што све ќе им најдеш у ташна.:zelen
Иначе кога се работи за стилот, ми се допаѓаат класични чанти и најчесто еднобојни без многу шаренила. Одсекогаш најубави ми биле скоро сите модели од Michael Kors, и плус некои од Prada и Givenchy.Отвори ја прикачената датотека 27913Отвори ја прикачената датотека 27914

Отвори ја прикачената датотека 27917
Отвори ја прикачената датотека 27918
За O-bag убави се и достапни во разни димензии и бои, но мене лично не ме привлекуваат многу. Ми изгледаат како торби за пазар, гумени се и повеќето од нив се без патент.
Отвори ја прикачената датотека 27921

Аххх љубовчиња... (inlove)(inlove)(inlove)(inlove)(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Xenia

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Aбе тоа педерките се глумење лудило само , ништо друго.
Демек еве тука ова имаш , повеќето се јаки глумци што ги носат на рамо со исклучок нормално,а во нив новчаник и пенкало за во кладилница , јас не разбирам тоа ...
Има некој што стварно му користи ,а јас сакам да се фокусирам на оние (алфаши као демек еве пиштоли нешто ) да ги превртиш 10 денари немаат ,а глумење незнаеш, па педерките Арманија , Луј Витони бла бла ,абе да си гризнеш од газот .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Ја лично не сакам големи чанти, особено такви без патент.
Ја ниско и да речам ... Слаба сум за такви чанти :D
Смешно изгледа.
Најмногу сакам малечки за преку рамо колку да собира део, цигари, новчаник и просечна книга за на факс :)
 

full_infected

Истакнат Член
10 февруари 2017
3
1
313
34
Здраво, што мислите за ранците, облеката и останатата опрема во camouflage кај универзална? Оригинал се или некој фејк материјали?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk