Сакам да кажам/Сакам да прашам

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Добро не знам што ми се случува стварно ..
Или сум психички ослабната или сум болна.
Учам сеа за на факс и сконцентрирана само на учење.
Наеднаш се свестувам да речам и ме фаќа страв што правам јас
глава ме боли и денес и вртоглавици имам ми се чини ако станам ќе паднам, нокти гризам едвај копче закопчувам, устата и денес рани, вкрстени нозете десната константно ја тресам, и телото цело ми се тресе. Мед јадев, млеко пиев, б комплекс, па не можам веќе.. Сакам да излезам од оваа кожа во друга да влезам.. :(
Дали сум психички растроена или сум болна?! Треба да одам глава да снимам, анаиза на крв, урина или пак само да одам на психијатар? Ако некој сака нека одговори, а би сакала да слушна РАЗУМНИ мислења . И ако треба, нека се смени мислењето во др тема, немам против, а и не најдов соодветна тема.
Фала (wave)
Не ти требa сooдветнa темa, јaс ќе ти кaжaм. Дa, психички си рaстрoенa. И тoa ептен. Крaен стaдиум, неизлечлив и кaкo пoминувa време сoстoјбaтa ти се влoшувa.
Бaрaј чaре.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Добро не знам што ми се случува стварно ..
Или сум психички ослабната или сум болна.
Учам сеа за на факс и сконцентрирана само на учење.
Наеднаш се свестувам да речам и ме фаќа страв што правам јас
глава ме боли и денес и вртоглавици имам ми се чини ако станам ќе паднам, нокти гризам едвај копче закопчувам, устата и денес рани, вкрстени нозете десната константно ја тресам, и телото цело ми се тресе. Мед јадев, млеко пиев, б комплекс, па не можам веќе.. Сакам да излезам од оваа кожа во друга да влезам.. :(
Дали сум психички растроена или сум болна?! Треба да одам глава да снимам, анаиза на крв, урина или пак само да одам на психијатар? Ако некој сака нека одговори, а би сакала да слушна РАЗУМНИ мислења . И ако треба, нека се смени мислењето во др тема, немам против, а и не најдов соодветна тема.
Фала (wave)
Отиди за крв. Ма да мислам дека ти е влезен филмот дека те мава нешто сериозно. Али оди за крв. Бар да си мирна бачка.
Другото се` е од климатски промени зима-пролет.
И не си праи филмови толку. Психички е дегенеративно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Не ти требa сooдветнa темa, јaс ќе ти кaжaм. Дa, психички си рaстрoенa. И тoa ептен. Крaен стaдиум, неизлечлив и кaкo пoминувa време сoстoјбaтa ти се влoшувa.
Бaрaј чaре.
Многу безобразен совет, подобро ќе беше да си седеше мирна...амаааааааа..неможеш, те чеша газот за да се скачнеш со некој, па веќе неколку дена поминаа, многу ти се насобра омраза:mad:
Барај чаре и за тебе, што побрзо тоа подобро:zelen
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Многу безобразен совет, подобро ќе беше да си седеше мирна...амаааааааа..неможеш, те чеша газот за да се скачнеш со некој, па веќе неколку дена поминаа, многу ти се насобра омраза:mad:
Барај чаре и за тебе, што побрзо тоа подобро:zelen
Како форумски лик делува ептен растроено, исто и ти. А за надвор од тука не можам да кажам ништо повеќе од она што сами си го кажувате за себе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Lady*

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Како форумски лик делува ептен растроено, исто и ти. А за надвор од тука не можам да кажам ништо повеќе од она што сами си го кажувате за себе.
Ако ние ти делуваме растроено, тогаш ти незнаеш што е веселост, желба за шала и дружење....Како дел од админ. на форумов не ти доликува со давање на вакви коментари, воздржи се подобро, отколку што ја покажуваш твојата изопаченост во карактер.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Тоа што некој е админ или модератор не значи дека не треба да си каже свое мислење.
Дај разберете веќе еднаш.
Не разбирам ТИ што се мешаш, или и тебе ти е досадно па сакаш малку лаф моабет да си направиш???
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Патем се согласувам со дијагнозата на Хоуп* :zelen
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Ако ние ти делуваме растроено, тогаш ти незнаеш што е веселост, желба за шала и дружење....Како дел од админ. на форумов не ти доликува со давање на вакви коментари, воздржи се подобро, отколку што ја покажуваш твојата изопаченост во карактер.
Што има врска јас што сум со она што јас го мислам? Мене вашиот хумор (и грев ќе ми се пише на душа тие глупости хумор што ги нарекувам) не ми е смешен, ми делува како муабет меѓу лица со посебни потреби, така и ве третирав, ама ми се здосади само вас да ве гледам, башка и досаден ден е денеска, а знам дека секогаш можам да си поиграм со лавиците.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Патем се согласувам со дијагнозата на Хоуп* :zelen
Кој па тебе те праша дали се согласуваш или не:roflме заболе патка....глеј си ја ти твојата дг. и не му ја мисли за други:roflсовет мал:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°