Сакам да кажам/Сакам да прашам

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Читам коментари за следната епизода од HTGAWM и сите у стил на please dont kill any of main characters pleaseeeeeeeeeeeeeeee
and I'm like:
Please kill one of them. I'm beggin you Shonda. Don't disappoint me now ]:)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Фудбалскиот канибал Луис Суарез конечно го доби својот достоен наследник, Диего Коста кој укаса човек на терен :rofl
 

Savana

Нов член
11 март 2016
5
15
3
СДК, само јас ли барам предност во банка поради 4 месечно бебе или има и други, а и правило ли е дека имам предност ако сум со бебе??? Јас важно си побарав да ми дадат предност, но се разбира не ме пуштиа, бев изненадена дека е така, претходно не правеа проблем, ама овој беше млад и сигурно неискусен. Се правдаа дека пензионерите имат предност, а тиа сите си се седнати и си муабетат, не изгледаа како да се хитни случаеви, ама важно еден дедо пуштиа и пред мене, е тогаш ми зовре се побунив се разбира, а одговорот му беше дека со бебе требало да си седам дома, не му е местото во банка. епа да си седам ама јас сама живеам со мм, па како да го плакам кредитот што е на мое име, ме запали тука и тоа многу дури ми се :place заради тоа што ми го кажа, му кажав дека не ми се допага како разговара со мене и дека ке разговарам со надлежните, тој пак мува не го лазеше, си продолжи да збори (talk). Им викам а да плачеше бебето, тогаш одма ке ме пуштевте нели и тој, епа сега не плаче бебето. До следноо видување со сите 4 на број ке му се појавам па нека му ја мисли. А да се пожалив на менаџерот за неговото однесување посебно на она дека со бебе дома се седи не се носи во банка. Важно ми олекна на срцето. Ако има некој што работи во банка од вас тука нека ме корегира ако сум во грешка. Ете ми олесна.