Фитнес - прашања, одговори, заблуди, совети, мотивација...

Колку пати неделно вежбате?

  • Еднаш неделно

    Гласови: 8 6.8%
  • 3-5 пати неделно

    Гласови: 62 52.5%
  • Секој ден во неделата

    Гласови: 28 23.7%
  • Не вежбаам воопшто

    Гласови: 20 16.9%

  • Вкупно гласале
    118

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
А без пиење на протеини и такви работи можно е да се здебелиш 5 кила за еден месец?

Јас и не одржував некој режим, т.е не се консултирав баш најдобро со тренерите таму, само општо каде што правев грешки во правењето на вежбите. Инаку, оти да не? Ама сепак зависи од тебе, каков организам имаш итн...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Јас и не одржував некој режим, т.е не се консултирав баш најдобро со тренерите таму, само општо каде што правев грешки во правењето на вежбите. Инаку, оти да не? Ама сепак зависи од тебе, каков организам имаш итн...
Да ама мислев на тоа каква храна е најдобра, јас можам да се здебелам и за 1 недела со јадење на хамбургери и буреци, ама не е баш најдобро тоа нели. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Да ама мислев на тоа каква храна е најдобра, јас можам да се здебелам и за 1 недела со јадење на хамбургери и буреци, ама не е баш најдобро тоа нели. :)

Не сум баш навлезен во овој спорт да делам совети, фала му на госпоТ (не сум баш религиозен) иам добра генетика и тело, па оформив нешто.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Дали некој знае некоја програма за систем на исхарана по денови на пример Понеделник то и то Вторник то и то и се така до Недела?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

MackioBodyBulding

Нов член
10 јули 2016
2
0
1
21
Dobarden na site.Imam 14 god I ovoj mi e vtor den od koga pocnav DA vezbam.Prvo tracam,pa se zagrevam i ja pravam vezbata koja mi e zadadena za denot na PR:sklekovi,stomacni,vratilo sekako so zdrava ishrana,mojata cell e DA se oformam.Sakav DA prasam Dali DA prodolzam taka so mojot domasen trening ili treba DA go promenam?Sekako za nekoja nedela ce pocnam i vo teretana Dali I toa e dobro ili?
 
Последна промена: