ЕП во ракомет 2016

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Леле овие Белорусиве ако не ги победиме, не знам. :)
За никаде се, не знам како поминале група, ама добро таа група беше цела за никаде. Ако победиме после, имаме шанси за 5то место. :)
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Македонија 24-34 Хрватска
Знаевме за пораз ама не и дека се кукавици без жар без емоции без страст и браво за глупакот Обрван шо ја "одмора" клупата
Хрватите не заледија со -10
Јас и сите знаевме дека ќе биди пораз ама без да пружиш отпор не го бива а да не се лутиме на репрезентацијата
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Македонија 24-34 Хрватска
Знаевме за пораз ама не и дека се кукавици без жар без емоции без страст и браво за глупакот Обрван шо ја "одмора" клупата
Хрватите не заледија со -10
Јас и сите знаевме дека ќе биди пораз ама без да пружиш отпор не го бива а да не се лутиме на репрезентацијата
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Шо не отиде ти да пружиш отпор, кога веќе знаеш што и како треба :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Ајде, нема врска, битно е да се учествуе. Ќе стигнемо до титулу наредну годину. Некоју. :D
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
Македонија 24-34 Хрватска
Знаевме за пораз ама не и дека се кукавици, браво и за Обрван шо се смести на клупа да се "одморат" а ќе игра со Митков браво за него најглуп е
Хрватите не заледија со -10
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Знаевме за пораз ама не и дека се кукавици без жар без емоции без страст и браво за глупакот Обрван шо ја "одмора" клупата.
:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl
а шта сте очекивали? дека ќе ги напрцаме Хрватите? ма иди бегај бре! И Обрван е најмалку крив за тоа што на одредени играчи не им идеше. Со цркнати Миркуловски и Прибак, со никаков Мојсо кој од повредата, и празен голот ќе го утни, доста и толку. На Киро во почеток ко ќе му фатат 5 гола, после го снемува. Ако гледате рукомет, ќе го знаете ова. Не е од вчера ова. Борко си беше и си остана „сељак„. Уште не сфаќам која будала му стави прекар министер за одбрана, пре би бил министер на ЛГБТ заедницата, зашто го прима ли прима. :roflГеоргиевски стандард одличен, а добра партија пружи и Вилипче Чкембарот Металуршки :D Ако продолжи вака ќе биде и тоа како корисен во квалификациите за ОИ и Манасков со добра партија денес. Со никаква одбрана и со голман што и немаше некоја улога вечерва и со Србија нигде не идеме, буразенгије. Спортски поздрав од Зоранче Видевски од Краков. :D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl
а шта сте очекивали? дека ќе ги напрцаме Хрватите? ма иди бегај бре! И Обрван е најмалку крив за тоа што на одредени играчи не им идеше. Со цркнати Миркуловски и Прибак, со никаков Мојсо кој од повредата, и празен голот ќе го утни, доста и толку. На Киро во почеток ко ќе му фатат 5 гола, после го снемува. Ако гледате рукомет, ќе го знаете ова. Не е од вчера ова. Борко си беше и си остана „сељак„. Уште не сфаќам која будала му стави прекар министер за одбрана, пре би бил министер на ЛГБТ заедницата, зашто го прима ли прима. :roflГеоргиевски стандард одличен, а добра партија пружи и Вилипче Чкембарот Металуршки :D Ако продолжи вака ќе биде и тоа како корисен во квалификациите за ОИ и Манасков со добра партија денес. Со никаква одбрана и со голман што и немаше некоја улога вечерва и со Србија нигде не идеме, буразенгије. Спортски поздрав од Зоранче Видевски од Краков. :D
Не е точно за Кире. Ако си му ги гледал игрите во Барса ќе видиш дека нема одбрана за него, дури и да влезе во лоша серија на почеток.
За тој кафанџијата Борко се сложувам, на една утакмица ќе има 13-14 одбрани и готово си мисли најјак е. На три утакмици никаде го немаше, што очекуваш од таков спортист, отишол за пари во Германија нема врска што само пешкири ќе подава и шишиња со вода, битно тука министер ќе ми се прави.
Кузмановски и мене ми се допадна како игра, се надевам ќе биде играч од него, плус игра на позиција каде што има мекуши. :)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Не е точно за Кире. Ако си му ги гледал игрите во Барса ќе видиш дека нема одбрана за него, дури и да влезе во лоша серија на почеток.
За тој кафанџијата Борко се сложувам, на една утакмица ќе има 13-14 одбрани и готово си мисли најјак е. На три утакмици никаде го немаше, што очекуваш од таков спортист, отишол за пари во Германија нема врска што само пешкири ќе подава и шишиња со вода, битно тука министер ќе ми се прави.
Кузмановски и мене ми се допадна како игра, се надевам ќе биде играч од него, плус игра на позиција каде што има мекуши. :)
Ако си му ги гледал игрите и пред Барса ќе знаеш дека е точно. Мек играч и малце ако има груб контакт со друг играч паѓа психички, а да не збориме ако му фатат 5 топки по ред. Алилович е добар играч,, али не ме јеби да е подобар од еден Омејер, Ландин, Шмал, Штербик и остала гласа голманишта. Очигледно е дека добро го простудирале Кирета, башка што и 4 утакмици за краток период се многу, а во години е. Игра тој во Барса и 5 може за една недела, ама не ги игра по 60 минути.