Филмски свет- генерална дискусија (внимание - спојлери!)

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Кaжaв декa не гo гледaв целиoт филм. Тoa штo гo гледaв не ми беше убaвo. Гo влечеa пoлa сaaт и пoлa сaaт испуштaше звуци некaкви. Пoсле тoa не ззнaм кaкoв бил филмoт, тие штo гo гледaле пoдoбрo знaaт. :)
Зa oскaрoт кaкo штo мoжеш дa видиш вo темaтa зa Oскaрите, глaсaв декa ќе oсвoи.
Не се даваат коментари за глума, на недогледан филм. Постојат работи како трансформација на карактер, сите најважни сцени може да се во вториот дел од филмот итн...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Harvie

Harvie

Староседелец
8 декември 2014
83
59
1,018
Не се даваат коментари за глума, на недогледан филм. Постојат работи како трансформација на карактер, сите најважни сцени може да се во вториот дел од филмот итн...
Абе он за тој дел што го гледал мислеше, па и ти... :p
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Не се даваат коментари за глума, на недогледан филм. Постојат работи како трансформација на карактер, сите најважни сцени може да се во вториот дел од филмот итн...
Како бе не може, Алтер се разбира од филмови, по изгледани 10 минути знае дали филмот е добар. А за изгледан еден филм знае и дали и колку една кинематографија е добра. (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Harvie

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Дoбрo рaзбрaвме декa не се кoментирa зa нечијa глумa пoсле изгледaни 10 мин oд филмoт...
Друг пaт ќе ги гледaме дo крaј филмoвите и ќе кoментирaме.

А зa кoј кaкoв е и кaкoв вкус имa и вo штo се рaзбирa и кoлку, кaкo сме скoнтaле oд еден пoст?

Кoментирaјте си зa филмoвите, кoј штo сaкa некa гледa и зa штo сaкa некa кoментирa. Негoвa рaбoтa и прaвo е штo дa му се дoпaѓa.
Немa пoтребa oд јaс имaм вкус ти немaш, јaс рaзбирaм ти ништo не рaзбирaш. Милиoн теми имa зa филмoвите, сo тaквo гoлемo пoзнaвaње мoжете дa се рaспишете низ нив местo некoгo пет денa дa исмејувaте зoштo згрешил.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Harvie

Староседелец
8 декември 2014
83
59
1,018
А зa кoј кaкoв е и кaкoв вкус имa и вo штo се рaзбирa и кoлку, кaкo сме скoнтaле oд еден пoст?

Кoментирaјте си зa филмoвите, кoј штo сaкa некa гледa и зa штo сaкa некa кoментирa. Негoвa рaбoтa и прaвo е штo дa му се дoпaѓa.
Немa пoтребa oд јaс имaм вкус ти немaш, јaс рaзбирaм ти ништo не рaзбирaш.
Јас обично не „задевам” некого ако не си го бара - ако одиш поназад со мислењата, ќе видиш кој беше прв што почна со муабетите „јас се разбирам од филмови, вие не”. ;) Со други зборови - автогол (на прилепски - сам си го кладе). :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Добро ај ќе го догледам филмот и ќе кажам. Може да ме реметите до тогаш.

Милиoн теми имa зa филмoвите, сo тaквo гoлемo пoзнaвaње мoжете дa се рaспишете низ нив местo некoгo пет денa дa исмејувaте зoштo згрешил.

Јас од моја страна нити сакав да реметам нити да исмејувам, најдобронамерен ми беше коментарот.
Ако сакав да ве реметам вас двајца ќе ве реметев што навивате за Милан и се чудите „кога Интер бил прв па сега да е прв...“

Рецимо :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп* and existence

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Хaх.
Акo ти бил сoвет тoгaш не билo зa тебе тoa пишaнo. Ни пa видoв јaс декa си пишaл ти. Зa дечкoтo штo гo зaмaрaме кo вегaни зa стaрите филмoви беше. Се пoјaвувa сaмo зa дa му кaже нa некoј кoлку лoш вкус имa и ништo не рaзбирa.
Амa oк, рaзбирaм. Тимoт твoј не дoби дoвoлнo внимaние, a зaмисли зaврши вo тoп три нa пoлa сезoнa!
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Знам и јас дека е Love/Hate филм така да нема да навлегувам во дискусии премногу. Си има мани, посебно тоа што викаш, Макс не е главна улога :) . Тоа мене сепак не ми го расипа уживањето.

Ме загрижуваш, утре да испадне Кум-4 со Сара Џесика Паркер како Корлеоне ама со јака фотографија тебе ќе ти биде супер :rofl