Серии - Општи дискусии

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
значи иде тогаш на даунлоад,нема да ја почнам одма имам некои помали штижо ми се за гледање,па после идам турбо :D

http://prntscr.com/9m463h
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Да одамна, средно бев ја имаше некаде по нашите телевизии и ја гледав ептен, епизода не пропуштав. После ја имав заборавено и некаде по форумите ја прочитав и си ја спуштив да ја гледам пак.
Мене ми е одлична.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Штотуку ја изгледав првата епизода од Shadowhunters (ABC/Freeform tv show). Нешто во стил на Twilight, само многу посмешно и интересно. Цели четириесет минути не можев да се одлучам дали ми се допаѓа или не. Ама глумата дефинитивно е тапа, аматерство ол д веј, и не знам дали зошто не гледам многу фантазиски серии со вампири и слично и сите натприродни елементи ми делуваа некако премногу вештачко и лошо вметнати. Има нешто што ме тера да продолжам да ја гледам. Како и да е, од далеку подобри серии ABC дигнале раце , а покрај и големиот неуспех на филмот, не ми се верува дека ќе ја продолжат серијава со друга сезона. Добра е за губење време додека да ми се врати Скрим. А Изабел колку е добра (inlove)
 

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Не знам кој/а (можно е @MissChievous ) ја предложи Brooklyn Nine-Nine, ама ФАЛА! :) Уживанција е, опушта скроз :) Од срце се немам вака смеено подолго време :) :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Breaking Bad наскоро на Мтв. Серија која почна во 2008 тие почнуваат да ја емитуваат во 2016. Значи Game of Thrones ќе ја гледаме на Мтв во 2019. :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
Дали ја има некој Fringe изгледано? Само првите две сезони ми се изгледани, се мислам дали да ги гледам и останатите 3...
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Дали ја има некој Fringe изгелдано? Само првите две сезони ми се изгледани, се мислам дали да ги гледам и останатите 3...

Не гледај. Само првите 2 се добри, секоја наредна е се полоша. Барем, според мој вкус.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara