Бρендиρана ρоба, κолκу ви значи и дали сте зависни?

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Таа што ти рекла така е најголама сењандура и да знаеш ,а може и знаеш ,сите ги знам јас кој што од дома неможат да си дозволат па малата си се пердаши за да си има по нешто такво ,а тоа нормално повеќе вреди од неа , навечер во диско си прават на маса итн со некој си квази дечко ,а и она не го знае кој е ,а на сабајле со дечко и си пие кафенце во кафичине, и пази што е нај интересно ,она дека таа вецер била со 3-4ца и сабајлето сите тука по кафичите и глумицата не ги познава !
Па за таквите јас сум лекот ,а и во пракса се покажало како многу практично , ја описувам особата за која збориш па таква слика ми даде тоа нејзино прашање што незначи дека само курвите носатбренд ,далеку од тоа !!
Измеќарки биле и такви ќе си останат!
Такви има со лопата ,ретки се оние другите за жал !! ;) :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: scarstone

scarstone

Староседелец
15 април 2013
22
25
603
Па на прв поглед и нема многу врска едното со другото, шознам, ама тие постапки што ги наброја уствари се различни типови на манифестација на одредена особина или сет од особини, во зависност од нивниот интензитет и од размислувањата на индивидуата и можностите за дејствување. Јас не категоризирам, а и зборчето на к искрено многу не ми се свиѓа. Има и размазени мамини принцезички и татини принцови коишто покрај таа особина да гледаат што бренд носиш пред да ти судат, во други аспекти се пристојни. Можеби донекаде и точна е онаа „Дочекај го човека по оделото, испрати го по акалот“, но никаде марката не се спомнува во изрекава. :D Не би да полемизирам какви се како личности оние коишто те гледаат и проценуваат според тоа дали носиш брендирано, нека се живи и здрави само и нека излезат од заблудата што поскоро и нека гледаат квалитет на материјал и здравје на кожата, а ако се може и за брендот којшто ти е по мерак, тогаш супер, но ако не се може, не те прави ништо помалку вреден.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Леле ама мудри мисли ми црпиш тиии хахах., ок сеа да не навлагаме во детањи ептен али кај нас во глобала тоа се сложува едно со друго хахаха :) :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: scarstone

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Некогаш и' давам шанса на брендираната облека, но најчесто само во облик на разгледување и пробување на истата. Повеќе пати сум немал среќа со таквата облека, поточно обувки. Затоа, им давам шанса на не толку, да речам "атрактивните" брендови, и тоа донесло резултат. Најк, Адидас,( поради лошите искуства) не ги сакам, но затоа обувки носам (скоро) секогаш од Капа.
Зависност немам, бидејќи и онака купувам облека и обувки само по потреба, односно релативно ретко.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Не ми значи воопшто брендот, гледам прво да ми се допадне, а и цената секако. За квалитет барем кај нас нема да коментирам, се ти е исто.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Таа што ти рекла така е најголама сењандура и да знаеш ,а може и знаеш ,сите ги знам јас кој што од дома неможат да си дозволат па малата си се пердаши за да си има по нешто такво ,а тоа нормално повеќе вреди од неа , навечер во диско си прават на маса итн со некој си квази дечко ,а и она не го знае кој е ,а на сабајле со дечко и си пие кафенце во кафичине, и пази што е нај интересно ,она дека таа вецер била со 3-4ца и сабајлето сите тука по кафичите и глумицата не ги познава !
Па за таквите јас сум лекот ,а и во пракса се покажало како многу практично , ја описувам особата за која збориш па таква слика ми даде тоа нејзино прашање што незначи дека само курвите носатбренд ,далеку од тоа !!
Измеќарки биле и такви ќе си останат!
Такви има со лопата ,ретки се оние другите за жал !! ;) :)
Извини, може да појасниш што имаш всушност тука изнапишано?
Јас навистина ти се губам низ мисливе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence