Премиер Лига, Чемпионшип, ФА и Лига Куп 2015/16

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Имаат world class фудбалери ама тренерот како да ги лимитира, дури и да не го извлекува најдоброто од нив. Па да го е**м, Мата да ти делува ко просечен фудбалер?!

Има играчи за понапаѓачки фудбал, а истовремено и цврста средина да имаш со Шнајдерлин, Ерера, Керик и Швајни, и тој ми форсира ситно-ебачки фудбал со додавање до милион пасеви....

Едноставно не ми се допаѓа неговиот пичкарски начин на игра, немањето план Б и потрошените 400 и кусуро милиони за играчи.


Јас би сакал vanGal out и да се проба со Гигси.
Ван Гал аут, Роџерс ин. :zelen
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Овој голманот на Сити, Кабаљеро, која пропаст е (facepalm) Харт ни случајно не би примил таков гол.

И пак Сити спасени од судијата. Недосуден пенал при резултат 2-1... после некоја минута 3-1. Такво спасување чист гол со кревање лакт сигурно беше за картон и пенал најмалку ама кој е Душан Тадич против Јаја кога е прашање влијание врз судијата.
 
Последна промена:

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не ми е јасно како може олку будала да е, тешко на домашните шо трпат такво магаре како бате Ване.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Одбивам да верувам што пропушти Уљоа. (facepalm) Марез здравјето им го зема, Шинка ќе треба да се пресели во Манчестер. Штета што остана 1-1 резултатот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Altaïr

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Од Јунајтед годинава единствено што можам да добијам е катаракта на очите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider