Спортски Вести

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ај за поглупите како мене едно објаснување. Како се одредува која ќе е најдобра трета репрезентација?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ај за поглупите како мене едно објаснување. Како се одредува која ќе е најдобра трета репрезентација?

Според број на освоени бодови :)
Проблемот е во последната група која наместо 6 има 5 екипи и затоа се бројат бодовите кои третопласираните ги освоиле против првите пет екипи на табелата, шестата се исклучува за да се направи рамноправност со последната група.
Да беа сите групи по 6 екипи ќе беше едноставно кој од третите има најмногу бодови и тоа би било тоа.

Затоа турците ќе се молат на алах казакстан да победи пошто во тој случај казакстан би бил петти а не шести и ќе им се рачунаат бодовите вс. казакстан (шест) наместо како сега вс. латвија (два:rofl)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Според број на освоени бодови :)
Проблемот е во последната група која наместо 6 има 5 екипи и затоа се бројат бодовите кои третопласираните ги освоиле против првите пет екипи на табелата, шестата се исклучува за да се направи рамноправност со последната група.
Да беа сите групи по 6 екипи ќе беше едноставно кој од третите има најмногу бодови и тоа би било тоа.

Затоа турците ќе се молат на алах казакстан да победи пошто во тој случај казакстан би бил петти а не шести и ќе им се рачунаат бодовите вс. казакстан (шест) наместо како сега вс. латвија (два:rofl)
А Унгарија и Хрватска? Гледам Хрватска води против Малта, ако победи што ќе се случи?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Сфатив иначе како било, едноставно било ама додека разберам ехее. Иначе како им се посреќи на Турција. :rofl
На крај си обезбедија пласман. Унгарците во моментов којзнае каква нервоза ги фаќа. :zelen
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Факин` курција на ЕП :rofl побезвеза екипа нема, никаков имиџ, никаква игра, некои сурати - плодови на вековен inbreeding, тупа маса, општа ретардација... им поклонија пенал со чешка на претходната и сеа им се поклопи ова, штета, можеше ЕП да помине и без корумпирани дегенерици.

Белгија покажува како се игра и кога апсолутно не им требаат бодови (inlove), лагано 3-1 со Израел на кои им требаше победа за шанса за бараж.
Кипар за малку, Босна се протна до бараж.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Дури 4 дебитанти на ова Европско. Фали уште некој од тие дебитанти да стигне далеку, до полуфинале на пример. Јас би сакал Франција - Италија да е финале, добро еве нема да ми смета и Англија ако е, сакам да ги видам да се израдуваат. :)
Италијаниве ја однеле Хрватска директно во групи. :zelen
Со Холандија којзнае што се случува, за мене е изненадување ова, нели Холандија важеше за јака репрезентација.

За баражот што знам, немам некое мислење, а ниту па познавање. :zelen
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Англија - Франција, тоа би било финале ипол. Епска борба.
Или островјаниве да догураат до кај четврт финале сите. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Е да, одлично би било и Франција - Англија, би навивал за Англија тогаш. Само да не се некои леви репрезентации, ми се гледа фудбал а не стоење пред гол после постигнат гол. :)