Чет муабети (ти реков-ми рече)

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Си дозволил Скопје премногу да ти влезе во животот. Се надевам уште те држи либертаријанскиот дух :)
Држи уште. Не се давам на властите. Влезе Скопје во мене, Јас во него, се јадиме засега. Кој прв ке попушти.
Туку, шо има ново тука? Со години не сум бил.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Држи уште. Не се давам на властите. Влезе Скопје во мене, Јас во него, се јадиме засега. Кој прв ке попушти.
Туку, шо има ново тука? Со години не сум бил.
Повели прочачкај :) Нови ликови, нови дискусии, старите сѐ помалку нѐ има... и така некако : )
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Повели прочачкај :) Нови ликови, нови дискусии, старите сѐ помалку нѐ има... и така некако : )
Немам многу време, нека шибаат младите, на нив останва светот. На старите време е да напуштат терен :) Со години не сум се видел со ни еден од старите. Изгледа ептен на различни места се движиме. Ако видиш некои од нив, поздрави ги. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Немам многу време, нека шибаат младите, на нив останва светот. На старите време е да напуштат терен :) Со години не сум се видел со ни еден од старите. Изгледа ептен на различни места се движиме. Ако видиш некои од нив, поздрави ги. :)
Ако уште се движиш кај што се движевме веројатно ќе се видиме. Ако ме видиш слободно довикни, ќе мавнеме по една кригла или барем по едно кафематско кафе :)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Ако уште се движиш кај што се движевме веројатно ќе се видиме. Ако ме видиш слободно довикни, ќе мавнеме по една кригла или барем по едно кафематско кафе :)
Периодов сум куча посо. Спијам до 12 и после на работа до 10 вечер. Често сум во Децата од нашата улица на ленинова после работа. Ама пиши ми, можиме после или пред работа да пиеме пиво.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Нее па сеа и ти таман работа :) , никој не бега од никого ,не е нели никој компетентен да дава мислење кој е убав ,а кој не ,јас само се нашалив таман работа иначе Аристократ има брада ;)