Сакам да кажам/Сакам да прашам

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Zoshto nekoi mnogu dragi lugje koga ke posakam barem da gi cujam me ostavaat bez zborovi rasplakana???
Оти се идиоти! Помири си се со фактот и продолжи си напред, а да плачеш за нив верувај не вреди. Искрено ја таквите, а во последно време доста многу ми станаа ни со куче не ги споредувам, дури со самото ова ги навредувам кучињата. Едино ми е криво што од мене прават личност која не сакам да бидам мада е само и исклучиво спрема нив но пак не е убаво, сепак што си посеале тоа и ќе си пожнеат. Уште еднаш не се нервирај за луѓе кои те нервираат, омаловажуваат и навредуваат.

Инаку сдк дека почнав да (не знам кој збор би бил точен) покажувам најверојатно љубов спрема македонската музика АМА не новава, а постарата. Иако уште од мала ја следам, слушам сепак периодов повеќе внимание и посветувам и некако ми е многу убаво можеби пошто ми ги враќа спомените од периоди кога воопшто не сум се замарала со животот, кога се ми било убаво или можеби е само од инат на сите тие кои ме напаѓаат дека слушам македонска музика. Во секој случај ми годи па која сака нека биде причината. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Makedonec

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
За некој саат потполно полна месечина, а облаците не дозволуваат да ја видам. Тоа ти е како на мало дете да му забраниш да ги гледа чоколадите на рафтовите... не бива таа работа :place
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
За некој саат потполно полна месечина, а облаците не дозволуваат да ја видам. Тоа ти е како на мало дете да му забраниш да ги гледа чоколадите на рафтовите... не бива таа работа :place
Ај утре вечер ни останува да ја гледаме, ако се расчистат облациве.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Убава и тивκа вечеρ ..
Сеκому посаκувам баρем една ваκва вечеρ.. Полна со емоции, љубов, споκој... Миρ и тишина..
Таκва пρијатна тишина...
Убаво е κога κе се почувствуваш κρалица во очите на неκој κој си сватил деκа е пρичина за твоето постоење.. Пρичина што сеуште се боρиш и се тρудиш да си се' подобаρ човеκ...
Незаменлив дел од живото..
Љубов... (inlove)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Во врска со картата за кино нема да можам да ја земам јас, така да слободно дадете ја на некој друг. Фала сепак, ама не можам. :)
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Толку масовно луѓево го употребуваат зборот сВати наместо сФати што озбилно почнувам јас да се мислам абе чекај кој беше правилниот овој што од секогаш знам дека е или овој другиов по некоја ново смислена литература... СФАТЕТЕ ве молам, сват си е роднинска врска, а сфати е глаголот што сакате да го употребувате, а тешко ви оди!
И така. . .
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Толку масовно луѓево го употребуваат зборот сВати наместо сФати што озбилно почнувам јас да се мислам абе чекај кој беше правилниот овој што од секогаш знам дека е или овој другиов по некоја ново смислена литература... СФАТЕТЕ ве молам, сват си е роднинска врска, а сфати е глаголот што сакате да го употребувате, а тешко ви оди!
И така. . .
Дали swatka би се превело као сватица? :zelen

Anyhoo
Чувството коа доживуваш The breakfast club при „пропаднати*“ предавања на факс... Го нема професорот но разменуваш мислења, дискутираш за област во која сите сте многу блиски. Одамна заборавено чувство.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y