Сакам да кажам/Сакам да прашам

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Се тргнаа оние крај влада што се тргнаа. Сеа овие кај собрание за кој к*р од 1500 денари дневно по лице контрапротестираат?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Io Sono and MissChievous

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
СДК секој има право каква музика ќе слуша но ова е претерано. Станувам наутро соседот пуштил турбофолк, пуштам тв даваат емисии со турбофолк музика, седнувам во кафич пуштаат турбофолк, уклучувам фб ставаат турбофолк музика на својот ѕид, на другари другарки им отварам листа на песни во телефонот гледам Цеца, Аца Лукас, Северина и други.
Ние што не слушаме турбофолк доживуваме штета за ушите(:|
За се има решение. На ФБ ќе ги отследиш тие што ти пуштаат турбофолк, во кафиќи кај што пуштаат нема да влегуваш, телевизорот ќе го исфрлиш од употреба, на другарите нема да им чепкаш во телефоните...

Комшијата ќе мора да го убиеш, нема друго.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Знаев дека дада ме познава како никој друг. Дури подобро и од она што јас си се знам, ама навистина не знаев дека до олку екстремно е.
Денес ми е роденден.
Ми подари дактилографска машина идентична со онаа што ја имав.
Како знаеше дека тажам по мојата стара?
За некого глупост.
За мене сѐ.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Знаев дека дада ме познава како никој друг. Дури подобро и од она што јас си се знам, ама навистина не знаев дека до олку екстремно е.
Денес ми е роденден.
Ми подари дактилографска машина идентична со онаа што ја имав.
Како знаеше дека тажам по мојата стара?
За некого глупост.
За мене сѐ.
Среќен роденден. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Фрижидерот ми се полни со туѓи магнети купени на туѓи патувања со цел на споделба на туѓи спомени.
m0910.gif