Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

Точка

Истакнат Член
20 декември 2013
41
69
318
Ќе преживееме, и двајцата.
Збогум.

„ ...за него тоа беше олеснение од нерешителноста што го мачеше; додека таа за последен пат жално го погледна за една среќа што тие нема веќе да ја најдат. “ - Е. Зола
 

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
SAKAM DA TI KAZAM DEKA
TOA STO SIM GO POSAKALA SEKOGAS SUM GO IMALA, NO TOA STO SUM GO OSTAVILA, NIKOGAS NE MI NI BILO POTREBNO:*
 

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
28
Пушти ме да те оставам, пуштиме да заминам, дозволи да останам млада будала.. Ти благодарам што ми дозволи да те зјапам така нападно,тоа беше прекрасна минута.
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Сакам да ти кажам дека не сакам да ти кажам, туку да ти покажам сакам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sofija...

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Чекорам сама, а во мене неуморни реки, темно небо..
На прагот пред разрушените идеали стојам како пред храм, никогаш нема да ја добијам оваа војна..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Luckky

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Ќе те чекам во спокојот..
Ако си создаден за мене, ќе дојдеш.
Ќе те чекам во мракот..
Ако си создаден за мене нема да ти биде потребна светлина за да ме најдеш.
Ќе те чекам во тишината..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Luckky

scarstone

Староседелец
15 април 2013
22
25
603
Не знам кога сум била 100% сигурна што би ти кажала во одредена прилика. Пак ја направи истата грешка, јас пак најдов начин да те придобијам. Не ми одговара поинаку да изреагирам моментално. Нели веќе дојде денот кога повеќе ја заслужуваш мојата неискрена прегратка отколку мојата искрена болка и воздржаност, пиши си пропало. Тоа што си вообрази дека си којзнае кој бидејќи направив толку нешта за да ја сочувам нашата љубов ќе го сфатам како комплимент за мене, која чест е да те сака некоја како мене, а потценување за тебе што очигледно не сметаш дека заслужуваш таков третман од жена и не го доживуваш како нешто нормално и секојдневно. Отсега натаму, моите мисли ќе бидат мистерија за тебе, моите чувства - неистражена територија со забранет пристап.
И што ако ме надмудри? И што ако ти успеа да направиш да се чувствувам лошо? Доби нешто од тоа? Поважно е човеек да е љубезен, поважно е да е човек човечен. Лошото ќе натежне над доброто и? Мислиш дека ќе имам сила да се потрудам да ти ги разберам причините? Нема веќе старата песна. Сега сум сè уште во шок, бидејќи мислев тие такви твои епизоди останале дел од минатото. Па последнава година и нешто така и изгледаше. Но,
пак се вратив во реалност. Само да излезам од првичниов шок. А за после? Ќе си видиш и самиот.
 
Последна промена:

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Навидум ладна, со камен во душата.
Потајно верувам во бајки.
Верувам дека ти си тој, единствениот кој го има клучот за излез од оваа темнина.
Помогни ми да се ослободам, да ја почувствувам слободата.