Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
бате Ване индиректно рече за оние кои не се прилагодиле на тимот, можат слободно да го напуштат..

Знаеме кој ги донесе Фелаини и Мата, тоа е таа визија, таа далекугледност (party)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Знаеме кој ги донесе Фелаини и Мата, тоа е таа визија, таа далекугледност (party)

Иако ми е еден од поомилените играчи Фелаини, сеуште мислам дека треба да игра поназад, а не на позиција 10ка како што го форсира. Мада ако продолжи вака да дава голови ќе си свиткам опавчето и че си Ќутам.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Пред некој ден коментирав за тоа дека на Премиер лигаши не им се исплати да играат УЕФА натпревари, а еве и зошто:
Premier League prize money table for final game of the 2013 season   Daily Mail Online.png

Чисто колку за споредба УЕФА дава 10 милиони € за победникот во ЛШ додека лани секој учесник во Премиер Лига земал по 33 милиони фунти само што обезбедил учество.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Пред некој ден коментирав за тоа дека на Премиер лигаши не им се исплати да играат УЕФА натпревари, а еве и зошто:
Отвори ја прикачената датотека 23334

Чисто колку за споредба УЕФА дава 10 милиони € за победникот во ЛШ додека лани секој учесник во Премиер Лига земал по 33 милиони фунти само што обезбедил учество.

...последно време фунтата побесна нешто, 33 м. се 46,4 милиони евра :eek:
Плус сега потпишаа уште појак договор за тв-права, од 2016/17 мислам почнува тоа, ќе земаат околу 60 милион по клуб.

In other news, Celtic has won the League Cup and Reading will play and lose against Arsenal in the FA semi`s.:kafe
Кутар Брадфорд Сити :(
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сакам Ливерпул да ги елиминираат од ФА куп што и не е така неверојатно со оглед на тоа што во ПЛ се борат за позиција, а имаат зафркнат распоред и играат против Арсенал (гости, 4-ти април), Роверс (гости, 8-ми април) и Њукасл (дома, 13-ти април). Би сакал да гледам финале Арсенал - Вила на Вембли.