Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не ја гледав оваа иако Блекбурн ми е симпатичен поради тоа што со Далглиш направиле ultimate Cindarella story, ги промовирал од втора лига во ПЛ, во деби сезоната биле четврти, наредната втори а третата - шампиони. Гледав документарец еднаш, јака ствар, последно коло играле со Ливерпул а М.Јунајтед играле вс. Вест Хем и требало Блекбурн да загуби а М.Ј. да победи за да М.Ј. додјде до титула.
Блекбурн примиле гол во последна минута за пораз од Ливерпул и со тоа Ливерпул им отворил шанса на своите најголеми ривали за титула, арно ама Вест Хем издржал 1-1 против М.Ј. што е најјако можно тролање ... и скромниот Блекбурн станал шампион.

И така како на sucker for Cindarella stories тој клуб ми е симпатичен. :)

Утре барем да паднат голови, досега два гола на три утакмици и тоа од страна на Вила:rofl
Па прееска навивачите на Блекбурн пееа "Stand up if you've won the league" :rofl
Тоа ми беше најсмешно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler and Outrider

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Им се исплати касапењето на ова месариве од Блекбурн.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Денес нерешено пак? Зашто да не. :)

Иначе за Ливерпул нема што да се гледа, ќе си изгубат поштено, 2 гола разлика.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Го ставив Јунајтед да даде барем 2 гола. И сега ако не фатам значи нема спас за мене.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Велбек конечно ја доби својата одмазда кон Ван Гал. Добра утакмица беше, судењето не можам да се пожалам.

Не ми се верува какви дајверишта имало во јунајтед (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
This was nice :)
Danny boy on the spot.

Замените на Ван Гал:rofl, скроз го падна темпото, во прво беа многу поопасни.
Една од најдобрите утакмици на Арсенал сезонава, акцијата класика, Де Геа спаси неколку гола, Грешни имаше еден кикс, среќа немаше никој од М.Ј. да му ја земе топката, АЛЕЛУЈААААААА конечно некој судија да казнува дајвови, арнаутчето осети допир од Монреал, виде дека е надвор од 16м, влезе внатре и падна........на 3 метра од Монреал :rofl гној и тој и Јанг...
Истиов критериум ако се примени на сите утакмици би било одлично (иако не и за Ливерпул кој ќе се бори за опстанок во таков случај).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не заебавајте фаул беше за ди Мариа, ама скина конци и ќе го затепаше судијата :D. Настрана тоа, загревој сме со играта т.е. пристапот на играта и ограничување на одредени фудбалери.

И секако богот на измените потфрли!
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево

Не знам кај виде фаул врз Ѓело. Дајвна што дајвна, може требаше да размисли судијата и да му прогледа малку низ прсти зашто беше втор жолт (да не го сјебе натпреварот).
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Жиру-Вест Хем 3-0.
Озил, Санчез и Волкот (facepalm)