Вистината за дрогите

TheCat

Староседелец
22 февруари 2012
193
381
663
Жалосно како една голема ѕвезда згасна
 

Прикачувања

  • amy_w.jpg
    amy_w.jpg
    191.7 KB · Прегледи: 15

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Па бев криминалец кога крадев, како иначе кога ќе те мавни криза ќе се снајдеш. Тебе ти честитам што си ги издржал тешките периоди во животот, ама само затоа што ти мислиш дека твојот живот е тежок, не можеш да тврдиш дека нечиј е лесен. Никому да не му си во кожата, јас така ќе речам

Не, не, морам :D
Па размисли малку де, ако беше легална немаше да треба да крадеш и да ги лажеш твоите за да дојдеш до пари, фино ќе си одеше во аптека со лична карта и ќе си купеше неделна доза за 200 денари...300...
 

TheCat

Староседелец
22 февруари 2012
193
381
663
Не, не, морам :D
Па размисли малку де, ако беше легална немаше да треба да крадеш и да ги лажеш твоите за да дојдеш до пари, фино ќе си одеше во аптека со лична карта и ќе си купеше неделна доза за 200 денари...300...
Очигледно твојот начин на размислување е различен од мојот, доколку толку многу сакаш да се легализира дрогата можеш да гласаш ЗА ако те прашаат, или пак пресели се во држава кај што е легална. Не е работата дали е легално или не работата е дали е исправно да се зема или не. За некои е исправно, за некои не и секогаш ќе има спротиставени ставови и мислења, само што толку многу му даваш значење на легализирањето на дрогата што ми доаѓа да помислам дека си или џанак или имаш некој профит од ситуацијава. :nah
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Очигледно твојот начин на размислување е различен од мојот, доколку толку многу сакаш да се легализира дрогата можеш да гласаш ЗА ако те прашаат, или пак пресели се во држава кај што е легална. Не е работата дали е легално или не работата е дали е исправно да се зема или не. За некои е исправно, за некои не и секогаш ќе има спротиставени ставови и мислења, само што толку многу му даваш значење на легализирањето на дрогата што ми доаѓа да помислам дека си или џанак или имаш некој профит од ситуацијава. :nah

Па да, технички сум џанак (никотин и кофеин од кои сум зависен, не е тоа некоја тајна или табу) а ги користам услугите на наркокартели како Тинекс или локалниот колонијал. Како и повеќето на форумот.
Алкохол ретко пијам.

Понекогаш земам кафетин. Следна станица -
5f939f39f3209bb767882f0b9ac.jpg

Колку само знаев дека ќе се појави муабетот со `сигурно си џанак` го имам слушано и читано многу пати после изнесување на сосема рационален став во однос на дрогата.
Размазена принцезо, еве ти малку food for thought, ако бев дилер дали ќе се залагав за легализација на дрогите, hence драматично паѓање на цените feat. легална продажба.:D Тоа е тоа образование...:(

Знам, верувам во утопии а не во лажен алтруизам, шо да се праи, генецки е ваљда, од Дон Кихот наваму секогаш сме имале во породица по некој таков...
 

TheCat

Староседелец
22 февруари 2012
193
381
663
Од задоволство до хистерија
Користев марихуана за да уживам во сексот, мојот тогашен партнер ми предложи да пробаме, ми кажа дека тоа е врвно уживање и на ниеден друг начин не може да се достигне. Го послушав, двајцата бевме под дејство на дрогата и навистина уживав, уживав како никогаш претходно во мојот живот. Таа вечер беше посебна, никогаш претходно не сум го постигнала тоа чувство и после таа ноќ неможев да имам секс ако не бев хај, па продолжив да дувам секој пат пред да имаме односи. И секој пат беше поубаво и поубаво и дозата беше поголема, се додека една вечер не полудев начисто. Додека имав односи со партнерот почнав да чуствувам гушење, силно стегање во градите, и почнав да халуцинирам, почнав партнерот да го гледам како животно, како некоја ѕверка која сака да ме убие, почнав силно да викам, да бегам и да го мавам, ќе го погледев чисто, а потоа се претвараше во ѕвер, сакаше да ми нанесе зло, сакаше да ме убие, и се појавуваа нови лица-сите чудни, искривени. Паничев, викав на цел глас, излегов надвор и влегов во кола и тој ми се присторуваше дека е до мене, дека ме демне, не знам од што бегав, но бегав и не знаев каде сакав да одам, но никако да стигнам. Ми се чинеше како да возам цела ноќ, а бев во кола најмногу 10 минути, стигнав дома и повторно не бев свесна, повторно луѓе околу мене и најлошо од се беше што не можев да им избегам, луѓе насекаде со грозни фаци, бегајки паднав, потоа последното нешто на што се сеќавам беше дека магловито ја видов вратата и бев сигурна дека нема никој. Од тој ден не сум земала марихуана, веќе една година не сум земала дрога воопшто, и сеуште се плашам да бидам интимна со партнерот со кој што сум сега.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Од задоволство до хистерија
Користев марихуана за да уживам во сексот, мојот тогашен партнер ми предложи да пробаме, ми кажа дека тоа е врвно уживање и на ниеден друг начин не може да се достигне. Го послушав, двајцата бевме под дејство на дрогата и навистина уживав, уживав како никогаш претходно во мојот живот. Таа вечер беше посебна, никогаш претходно не сум го постигнала тоа чувство и после таа ноќ неможев да имам секс ако не бев хај, па продолжив да дувам секој пат пред да имаме односи. И секој пат беше поубаво и поубаво и дозата беше поголема, се додека една вечер не полудев начисто. Додека имав односи со партнерот почнав да чуствувам гушење, силно стегање во градите, и почнав да халуцинирам, почнав партнерот да го гледам како животно, како некоја ѕверка која сака да ме убие, почнав силно да викам, да бегам и да го мавам, ќе го погледев чисто, а потоа се претвараше во ѕвер, сакаше да ми нанесе зло, сакаше да ме убие, и се појавуваа нови лица-сите чудни, искривени. Паничев, викав на цел глас, излегов надвор и влегов во кола и тој ми се присторуваше дека е до мене, дека ме демне, не знам од што бегав, но бегав и не знаев каде сакав да одам, но никако да стигнам. Ми се чинеше како да возам цела ноќ, а бев во кола најмногу 10 минути, стигнав дома и повторно не бев свесна, повторно луѓе околу мене и најлошо од се беше што не можев да им избегам, луѓе насекаде со грозни фаци, бегајки паднав, потоа последното нешто на што се сеќавам беше дека магловито ја видов вратата и бев сигурна дека нема никој. Од тој ден не сум земала марихуана, веќе една година не сум земала дрога воопшто, и сеуште се плашам да бидам интимна со партнерот со кој што сум сега.
Тогаш значи дека лоша марихуана си земала,лош филм си водела и си се истрипала,ако не ја контролираш она ќе те контролира.
Да не си ја мешала заедно со алкохол?
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Од задоволство до хистерија
Користев марихуана за да уживам во сексот, мојот тогашен партнер ми предложи да пробаме, ми кажа дека тоа е врвно уживање и на ниеден друг начин не може да се достигне. Го послушав, двајцата бевме под дејство на дрогата и навистина уживав, уживав како никогаш претходно во мојот живот. Таа вечер беше посебна, никогаш претходно не сум го постигнала тоа чувство и после таа ноќ неможев да имам секс ако не бев хај, па продолжив да дувам секој пат пред да имаме односи. И секој пат беше поубаво и поубаво и дозата беше поголема, се додека една вечер не полудев начисто. Додека имав односи со партнерот почнав да чуствувам гушење, силно стегање во градите, и почнав да халуцинирам, почнав партнерот да го гледам како животно, како некоја ѕверка која сака да ме убие, почнав силно да викам, да бегам и да го мавам, ќе го погледев чисто, а потоа се претвараше во ѕвер, сакаше да ми нанесе зло, сакаше да ме убие, и се појавуваа нови лица-сите чудни, искривени. Паничев, викав на цел глас, излегов надвор и влегов во кола и тој ми се присторуваше дека е до мене, дека ме демне, не знам од што бегав, но бегав и не знаев каде сакав да одам, но никако да стигнам. Ми се чинеше како да возам цела ноќ, а бев во кола најмногу 10 минути, стигнав дома и повторно не бев свесна, повторно луѓе околу мене и најлошо од се беше што не можев да им избегам, луѓе насекаде со грозни фаци, бегајки паднав, потоа последното нешто на што се сеќавам беше дека магловито ја видов вратата и бев сигурна дека нема никој. Од тој ден не сум земала марихуана, веќе една година не сум земала дрога воопшто, и сеуште се плашам да бидам интимна со партнерот со кој што сум сега.

Филм, ова ме подсеќа на Кинкуш (nod)
Кинкушот кај нас не може да се најде, само по нарачка од Амстердам, значи не викам дека тоа си пушела, али филмовите се тие :igra

Иначе јако си се истрипала, немањето доволно искуство те довело до овој степен на халуцинации и последици.
Си се препушила некоја албанска прсканица, а ја па плачам за ваков трип да имам :place
:)
 

Pica pica

Староседелец
2 јуни 2013
1,564
2,090
1,133
90
Среќа што никој не се сеќава на своето раѓање,инаку некои ќе се спореа кој поминал низ потесен отвор,а други ќе го понудеа своето искуство да послужи како "бабица"за следните што ќе поминат низ тесно.:)
@TheCat добро дојде во клубот.
@Altaïr на секого му се дава да носи според силата,но тоа што ќе го помине треба да го направи подобар човек,а не подобар глумец кој треба да добие оскар.;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheCat

TheCat

Староседелец
22 февруари 2012
193
381
663
@JaMi и @4FUN супер што проценивте што сум земала, луѓе поентата е дека секому може да се случи, внимавај колку сакаш, но никогаш не знаеш што внесуваш. И доста со овие квалитетни и неквалитетни дроги. Дрога е дрога и како таква го уништува човекот. Јас со мојот случај сум среќна што сум здрава и жива и што можам нормално да фукнционирам во општеството без потреба да сум под дејство.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and 4FUN

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
@JaMi и @4FUN супер што проценивте што сум земала, луѓе поентата е дека секому може да се случи, внимавај колку сакаш, но никогаш не знаеш што внесуваш. И доста со овие квалитетни и неквалитетни дроги. Дрога е дрога и како таква го уништува човекот. Јас со мојот случај сум среќна што сум здрава и жива и што можам нормално да фукнционирам во општеството без потреба да сум под дејство.
Така е, имаш право,битно си го совладала и решила проблемот што е најважно во овој случај.Убаво е да се прочита лошо искуство за среќен крај,ретко се случува тоа а и уште поретко некој да си ја сподели јавно вистината за себе и низ што поминувал.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheCat