Сакам да ти кажам.... (љубовна исповедувачница)

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Не душо, не сум ја посилна од тебе. Само знам дека не треба друг да газиш за тебе да ти е подобро
 

lina.l

Истакнат Член
24 февруари 2015
16
18
303
Тишина.....долго посакуваната тишина.
Вечерва ќе си дозволам да плачам, да липам, да заспијам во море од солзи, но знам, утре кога се разбудам нов ден ме чека, нов ден-нов живот, без тебе во него......подобар.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Време. Само тоа е одговорот на секое прашање, само тоа е лекот, само таму се крие заборавот. Велaт само тоа ги има одговорите на секое прашање, и само тоа може да не спаси од се.
Секоја рана, секоја лузна.. секој јад само тоа може да ја избрише. Но никој не знае каде е, што е, никој не знае колку..никој не знае каде почнува и каде завршува.
Колку треба да се испие од тој лек за да почне да дејствува.
Секое утро се будам со таа помисла дека треба да помине време да заборавам. И еве.. минуваат денови, минуваат недели, месеци... а како да било вчера.
Тоа време скапо ме кошта, ме кошта солзи, ме кошта разочарувања, ме кошта надеж која полека тони во таа тага која ја чувствувам. Тоа минува.. ама љубовта не.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Те сакам , повеќе од што мислиш, повеќе од што кажувам, повеќе од што некогаш ќе претпоставиш. Едноставно неможам поинаку од вака, пробав и очигледно не се вади она што пуштило корена внатре.
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Од таа ноќ не ми остана ништо.. Само еден куп прашања, разлетани мисли, горки солзи, и болка.. толку болка. Највеќе ме боли тоа што не можам да најдам лек за нив, ме боли неспокојот, ме болат зборовите што останаа некажани. И сеуште се обидувам да најдам причина, да најдам барем еден знак кој сведочеше за нашта разделба, еден збор позади кој се криеше тоа 'збогум', но залудно.
И не ме боли разделбата, ме боли тоа што никогаш не беше кажана...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky, lina.l and Prashina

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Душава ме боли... толку многу работи во кратко време се случија
од една страна сум среќна, а од друга тажна..
вечерва се чуствувам толку осамено, глупаво...не можам да пронајдам соодветен збор да опишам како стварно се чуствувам...
ќе си ја олеснам душата, ќе се изнаплачам како мало дете, ќе си го одморам мозокот....сепак е само уште една ноќ која утре ќе биде минато..
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Повеќе не можам да спијам сама , ми требаш за да ми долета сонот како непоканет.
Сега молам да заспијам , барем да те сонувам како вдушувам од твојата миризба додека сум нурната некаде помеѓу твојот врат и градите. Со раката ја држам твојата рака и се чувствувам заштитена, сакана и сигурна.
Се бројат деновите кога ќе се будиме секој ден заедно .
Те љубаааам!