Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Па не е ваљда од прва минута дека го барале Фелаини? :eek: До толку забегал Луис?

Ова чисто од аспект на неутрален фан (фан на инглиш футбол во целост) не би сакал да си оди Ван Гал пошто ретко игра 0-0, не ги тера играчите да дајваат (освен Јанг ама тој е таков роден), често има драматични утакмици... :zelen
За фан на Јунајтед знам дека е сосема друга ситуација...
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Па не е ваљда од прва минута дека го барале Фелаини? :eek: До толку забегал Луис?

Ова чисто од аспект на неутрален фан (фан на инглиш футбол во целост) не би сакал да си оди Ван Гал пошто ретко игра 0-0, не ги тера играчите да дајваат (освен Јанг ама тој е таков роден), често има драматични утакмици... :zelen
За фан на Јунајтед знам дека е сосема друга ситуација...

Не разбирам прашањево прво?


Што знам воопшто не ми се допаѓа како игра Јунајтед сега, а и играчите треба малку да се запрашаат и да играат, на индивидуално ниво и со врзани очи треба да ги победат одредени екипи каде што губеа поени. Клуб со највисок трансфер и највисоки плати не смее да биде олку несигурен.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не разбирам прашањево прво?


Што знам воопшто не ми се допаѓа како игра Јунајтед сега, а и играчите треба малку да се запрашаат и да играат, на индивидуално ниво и со врзани очи треба да ги победат одредени екипи каде што губеа поени. Клуб со највисок трансфер и највисоки плати не смее да биде олку несигурен.

Чудно ми е ако од почеток на утакмица форсираат нафрлени кон Фелаини, си викам ваљда не му испариле идеите на Ван Гал толку брзо...
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Чудно ми е ако од почеток на утакмица форсираат нафрлени кон Фелаини, си викам ваљда не му испариле идеите на Ван Гал толку брзо...

Го играше на 10ка, цела утакмица.

Ова не е измислување топла вода, едноставен фудбал, поедноставно од оној што го игра Атлетико Мадрид, но нив им носи резултати.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Во Недела на Вембли ќе се игра финалето на Лига Купот помеѓу Челзи и Тотнем.
Лига купот иначе постои од 1960/61 и играат само фул професионални екипи од ПЛ, Чемпионшип, Л1 и Л2, 92 клуба. Настанал прво во Шкотска каде Лига куп се играл за време на ратот пошто лигашки фудбал бил суспендиран и после ратот само го официјализирале такмичењето. Во Англија се појавил поради масовната употреба на рефлектори после ратот со што се отворила прилика за одигрување повеќе мечеви во вечерен термин, телевизијата почнала да пренесува утакмици и за генерирање повеќе приход чунки тогаш влезниците биле главен извор за опстанок на клубовите. Пред тоа се играл Лига куп за време на прва и за време на втора светска војна кога нормалните лигашки такмичења не биле опција.

Освојувачи се следниве -

8 - Ливерпул
5 - Астон Вила (+1 од војната)
4 - Манчестер Јунајтед, Челзи, Тотнем Хотспур, Нотингем Форест (+1)
3 - Манчестер Сити, Лестер Сити
2 - Арсенал, Норич Сити, Бирмингем Сити, Вулверхемптон Вондерерс (+1)
1 - Вест Бромвич Албион, Мидлзбро, Квинс Парк Ренџерс, Лидс Јунајтед (+1), Стоук Сити, Лутон Таун, Шефилд Венздеј, Свиндон Таун, Оксфорд Јунајтед, Блекбурн Роверс, Свонси Сити
0 (по 1 од ратот) - Вест Хем Јунајтед, Престон Норт Енд, Блекпул, Чарлтон Атлетик, Болтон Вондерерс.

Челзи е апсолутен фаворит и покрај поразот од 3-5 пред некое време од Тотнем плус имаат повеќе одмор пред мечот и Мурињо на клупа...:^)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Леле голот на Кутињо еј :) и против Саутемптон даде ваков одличен гол. Најважна е победата и трите бода. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Челзи е апсолутен фаворит и покрај поразот од 3-5 пред некое време од Тотнем плус имаат повеќе одмор пред мечот и Мурињо на клупа...:^)

Добро ќе беше да не сум во право, којзнае кој е проблемот со Тотнем, нешто до психата е...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
meh... да влезеше таа од слободниот на Ериксон ќе беше друга прича а двата гола на Челзи беа дифлекшн и имаше еден боречки зафат на Бане врз Кејн кој надвор од Сумо и Џудо терените би бил казнет со пенал... и покрај се чудни се Тотнем, нешто е до психата, имаат ок екипа и менаџер ама секогаш паѓаат на последна препрека во такмичењата...:^)

8 - Ливерпул
5 - Астон Вила (+1 од војната), Челзи
4 - Манчестер Јунајтед, Тотнем Хотспур, Нотингем Форест (+1)
3 - Манчестер Сити, Лестер Сити
2 - Арсенал, Норич Сити, Бирмингем Сити, Вулверхемптон Вондерерс (+1)
1 - Вест Бромвич Албион, Мидлзбро, Квинс Парк Ренџерс, Лидс Јунајтед (+1), Стоук Сити, Лутон Таун, Шефилд Венздеј, Свиндон Таун, Оксфорд Јунајтед, Блекбурн Роверс, Свонси Сити
0 (по 1 од ратот) - Вест Хем Јунајтед, Престон Норт Енд, Блекпул, Чарлтон Атлетик, Болтон Вондерерс.

Fixed.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence