Подаруваме на оние на кои им е потребно

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Пак јас.
Не знам како не ни текнало за ваква тема, а сигурно многу од нас имаат работи кои не им се потребни и радо би ги дале на некој, а немаат доверба во разни хуманитарни организации, па овде на некој начин можат да бидат сигурни дека работите што сакаат да ги подарат ќе завршат во вистински раце.
Можеби и на некој му е потребна било каква помош, па може слободна да си каже од што има недостиг, па тука сме да си помогнеме. Сигурна сум дека има луѓе што читаат, па ќе дојдат ќе се регистрираат и ќе им биде помогнато доколку се разбира некој има можност и воља да им помогне.

Лично јас имам за подарување алишта за девојки, зачувани и чисти, здрави ташни и ранци, патики и други обувки, и козметички производи, а ко што пишав погоре немам доверба да ги дадам во црвен крст, а не знам некој на кого можам да му ги дадам и пошто не сакам да завршат во погрешни раце, сакам да ги дадам на некој на кој вистина му се потребни, па ако има некоја девојка, мајка, жена што има потреба од нив, а се наоѓа низ Битола или околината, нека ми пише, радо ќе и ги однесам.

Ако има некој друг нешто за подарување нека пише, ако му треба нешто нека побара.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Има вакви теми на ФБ кои супер фукнционираат мајки си разменуваат алишта за децата.
Стварно одлична иницијатива,а пред се премногу е убаво чувството да помогнеш некому.
 
Последна промена:

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Па мислам дека на погрешно место ги бараш,доколку си возрасен подобро е да побараш начин да ги заработиш некако. :)
Во оваа тема може да побараш алишта или предмети од кои имаш потреба или пак да понудиш на некој кој му е потребно.
 
Последна промена:

bonboonka

Полноправен Член
21 февруари 2015
38
12
8
Пак јас.
Не знам како не ни текнало за ваква тема, а сигурно многу од нас имаат работи кои не им се потребни и радо би ги дале на некој, а немаат доверба во разни хуманитарни организации, па овде на некој начин можат да бидат сигурни дека работите што сакаат да ги подарат ќе завршат во вистински раце.
Можеби и на некој му е потребна било каква помош, па може слободна да си каже од што има недостиг, па тука сме да си помогнеме. Сигурна сум дека има луѓе што читаат, па ќе дојдат ќе се регистрираат и ќе им биде помогнато доколку се разбира некој има можност и воља да им помогне.

Лично јас имам за подарување алишта за девојки, зачувани и чисти, здрави ташни и ранци, патики и други обувки, и козметички производи, а ко што пишав погоре немам доверба да ги дадам во црвен крст, а не знам некој на кого можам да му ги дадам и пошто не сакам да завршат во погрешни раце, сакам да ги дадам на некој на кој вистина му се потребни, па ако има некоја девојка, мајка, жена што има потреба од нив, а се наоѓа низ Битола или околината, нека ми пише, радо ќе и ги однесам.

Ако има некој друг нешто за подарување нека пише, ако му треба нешто нека побара.
мене ми треба ако не е проблем да ми испратите по карго јас ке си го платам каргото
ако може ке ви пишам во лп од што поконкретно имам потреба од тоа што наведовте,
всушност најпрво за тоа и се зачленив, благодарам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

bonboonka

Полноправен Член
21 февруари 2015
38
12
8
три години сум корисник на социјална помош 3900 денари месечно и ниту еднаш немам добиено од црвен крст ништо
ниту пак од некоја друга хуматинарна организација освен вака од хумани луѓе од сајтовиве или другарки и пријателки
и немој да верувате во нашите државни хуманитарни организации бидејќи една другарка која неодамна се вработи во
Даре Џамбас ми кажа дека вработените си ги делеле меѓу себе, жално но вистинито