Прашања и совети

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Прашања и совети во врска со љубовта, сексот, интимниот живот итн за кои нема отворени соодветни теми, а не се ни до толку опширни за да се отвараат нови.
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Ќе го скршам мразот заедно со @Notice :giggle
Како да си помогнеш себеси и на својот партнер , кога едниот мине низ лош период и му е потребен простор.
Многу е лесно да се каже е де де дај простор , олабави малце се ќе биде таман, но тие што се во посериозна врска знаат дека кога се внесува и работата и фамилија и се дека притисокот е голем.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno and escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ќе го скршам мразот заедно со @Notice :giggle
Како да си помогнеш себеси и на својот партнер , кога едниот мине низ лош период и му е потребен простор.
Многу е лесно да се каже е де де дај простор , олабави малце се ќе биде таман, но тие што се во посериозна врска знаат дека кога се внесува и работата и фамилија и се дека притисокот е голем.
Богами кога веќе и фамилијата е замешана они претпоставувам очекуваат нешто посериозно од вас а вие си барате луфта. Мислам дека најдобро е малку да се одалечите не да прекинувате туку просто почнете да се дружите со различни друштва, со луѓе со кои сте се дружеле пред врската, одете на различни одмори, правете работи кои порано сте ги правеле заедно само сега оделно итн. Вака мислам дека од една страна ќе си земете здив, а од друга страна или повеќе ќе се зближите или ќе се одалечите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Ќе го скршам мразот заедно со @Notice :giggle
Како да си помогнеш себеси и на својот партнер , кога едниот мине низ лош период и му е потребен простор.
Многу е лесно да се каже е де де дај простор , олабави малце се ќе биде таман, но тие што се во посериозна врска знаат дека кога се внесува и работата и фамилија и се дека притисокот е голем.
Кога партнерот има лош период, треба другиот да е уз него. Не гледам како тука просторот би помогнал, освен ако не е заеднички проблем, во случајов лош период. Тука треба што повеќе отргнување на мислите од тие проблеми. Нај лошо е кога имаш некој проблем да се оттргнеш од сите и од се. Сега многу зависи каков е тој лош период, за да може да се даде совет.
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Бејби со тоа дај ми простор прво шо ми паѓа напамет е швалерај!
Најбитен е муабетот во врската,да се поврзите прво психички а не само сексуално.Е кога ќе го сторите првото кажи ми дали ќе ви треба луфта од самите вас или од се друго околу вас.
 

ladymary17

Нов член
21 јануари 2015
1
0
1
28
Здраво.. имам 17 години и вчера за прв пат имав сексуален однос.. За време на односот не ми протече крв ама кога бев во вц на хартијата имаше малце крв една капка.. па ме интересира ваше мислење дали сум скината???
И да чуствувам мала болка и имам некоја болка во стомакот од лева страна па ако можи мислење со би можело да биди??
 

Licno taa

Староседелец
28 јануари 2013
59
50
1,028
Здраво.. имам 17 години и вчера за прв пат имав сексуален однос.. За време на односот не ми протече крв ама кога бев во вц на хартијата имаше малце крв една капка.. па ме интересира ваше мислење дали сум скината???
И да чуствувам мала болка и имам некоја болка во стомакот од лева страна па ако можи мислење со би можело да биди??
Како прво зависи со кого си имала однос и дали бил искусен. Доколку брзал и не си била доволно опуштена, а ти било прв пат, мускулите се згрчени и нормално е да се јави болка. Доколку не престане побарај си помош на доктор.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
тоа@licno taa треба да се види неможам вака да ти кажам на невидено ,имено машката особа незнам колку била нежна во тие моменти,така да без навреда и без некое не потребно (лошо ) сваканње мозе да ти се објасни настанатата твоја ситуација ! имај убав ден ;)

е богами душо за чудење е , ама такво време дојде и треба да се помириме со тоа ,да не ме сватис погрешно јас немозам да најдам личност (женска) која има посериозни свакања околу таквите теми !! имај убав ден !!
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheCat