Софтверски проблеми

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Појди на фајлот, кликни properties, направи ги чекорите 1 и 2 (слика). Потоа ОК на вториот прозорец, и истиот ќе се затвори, и Apply на првиот. И сите такви фајлови ќе се отвораат со BS Player.
Отвори ја прикачената датотека 22253

Тенкју вери мач, сега е океј. Да не знаеш и ова... тие фајлови кои ми останаа на bsplayer, не можам да ги пуштам со windows media player... дали може воопшто тоа да се промени? Еве за пример ќе земам, имав еден фолдер со 10-ина песни и после абдејтот, повеќето сами ми се променија во форматот на wmp додека 2-3 остана bsp и кога ќе ги селектирав сите и ги пренесував на wmp да си ги слушам тука, ми се пренесуваа само тие со формат на wmp, а другиве не можеше. Се надевам дека јасно објаснив....
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Тенкју вери мач, сега е океј. Да не знаеш и ова... тие фајлови кои ми останаа на bsplayer, не можам да ги пуштам со windows media player... дали може воопшто тоа да се промени? Еве за пример ќе земам, имав еден фолдер со 10-ина песни и после абдејтот, повеќето сами ми се променија во форматот на wmp додека 2-3 остана bsp и кога ќе ги селектирав сите и ги пренесував на wmp да си ги слушам тука, ми се пренесуваа само тие со формат на wmp, а другиве не можеше. Се надевам дека јасно објаснив....
Мислам дека ќе мораш поединечно преку properties да ги менуваш. Искрено јас би ти препорачал KM Player за видео фајлови. BS Player-от го користам само за барање превод.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Добро, што се дешава? Веќе 3 ден ми се абдејтираат работи, па се реинсталира сам, па чекам по 2 саати да се конфигурира... дали мене нешто виндоусот ми е расипан или што? Немам седнато деновиве да видам што е како е, но еве wmp-то пак не ми инсталирано некако. Лол...
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Добро, што се дешава? Веќе 3 ден ми се абдејтираат работи, па се реинсталира сам, па чекам по 2 саати да се конфигурира... дали мене нешто виндоусот ми е расипан или што? Немам седнато деновиве да видам што е како е, но еве wmp-то пак не ми инсталирано некако. Лол...
Да не ти е свежо инсталиран Windows-от ? Сум чекал и јас со денови апдејти на свежо реинсталиран Windows.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Да не ти е свежо инсталиран Windows-от ? Сум чекал и јас со денови апдејти на свежо реинсталиран Windows.

Nope, од кога е купен истиот си е. Можда му треба форматирање, што знам. Али толку ми е тапа лаптопот, што не вреди да дадам пари за форматирање, боље е нов лаптоп да си купам. :zelen
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Пуштам Мозила и сменет ми е бросерот... односно, почетната страна. Нешто Омига, dafuq... Како да го сменам тоа? Веднаш кога ќе пуштам Мозила да ми стојат табовите со најчесто посетени сајтови?
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Пуштам Мозила и сменет ми е бросерот... односно, почетната страна. Нешто Омига, dafuq... Како да го сменам тоа? Веднаш кога ќе пуштам Мозила да ми стојат табовите со најчесто посетени сајтови?
Оди во Settings и намести си што сакаш да ти се отвора во новиот таб. Ако не ти е јасно пиши пак, ќе ти постирам скринови, моментално на World of Warcraft сум заглавен :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

сара 22

Нов член
26 април 2015
2
0
1
31
Zdravo, imam problem so laptopot. Ne mi se uklucuva se pojavuva samo crna pozadina i vo leviot goren agol trepka dolna bela crta i mnogu zagreva. Dali znaete vo sto e problemot i dali ke mozete da mi posocite kako da go resam. Blagodaram odnapred.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Zdravo, imam problem so laptopot. Ne mi se uklucuva se pojavuva samo crna pozadina i vo leviot goren agol trepka dolna bela crta i mnogu zagreva. Dali znaete vo sto e problemot i dali ke mozete da mi posocite kako da go resam. Blagodaram odnapred.
Форматирање според мене паднат ти е оперативниот систем или ти е отиден хард дискот.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
И така си седам со тазе форматиран лаптоп, па си викам, ае ќе пробам да инсталирам драјвери (ради вифи највише) и заглавив на вториот. До сега инсталирав Chipset, али тој беше лесен, имаше апликација и само next - next- finish беше работата. Сега треба Lan Broadcom, ама нема апликација. Го гледав ова клипче, ама мене поинаку ми е, онаму кај Device Manager па Ethernet Controller не ми се пушта Hardware Update Wizard, туку Update Driver Software - Ethernet Controller и има 2 опции за бирање: Search automatically for updated driver software (што не наоѓа ништо) и Browse my computer for driver software (што исто така не наоѓа ништо). What to do?

Патем, овој lan драјверов е за нет?