Каде можам да најдам? (општо)

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Најде ако да,каде? Инаку е одлично за секакви рани и црвенила на кожата.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Не сум нашла сеуште, језда немам прашано во аптека. Не се ни сеќавам зошто барав, мислам дека онака, читав во моментот за тоа и ми се допадна дека помага за работи како кандида и херпес. И секако, за кожа, како што кажа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Каде можам да најдам кокосово и палминово масло во поголеми количини. Многу ми е битно да не се обработени на било каков начин. Најдов во аптеките нешто, но тоа се веке подготвени масла за ваква или онаква употреба, мене ми требаат чисти.
Исто така барам и пчелин восок. Ако има некој информација од каде можам да купам нека пише :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Каде можам да најдам кокосово и палминово масло во поголеми количини. Многу ми е битно да не се обработени на било каков начин. Најдов во аптеките нешто, но тоа се веке подготвени масла за ваква или онаква употреба, мене ми требаат чисти.
Исто така барам и пчелин восок. Ако има некој информација од каде можам да купам нека пише :)

Човеков има тезга на пазарот спроти Буњанковец, веднаш кај првиот влез од страната на библиотеката. Еве пчелни производи, ако не се лажам претпоследното е тоа што го бараш. Можеш да се распрашаш кај него и за маслата, можеби има или пак знае каде може да се набават.
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Човеков има тезга на пазарот спроти Буњанковец, веднаш кај првиот влез од страната на библиотеката. Еве пчелни производи, ако не се лажам претпоследното е тоа што го бараш. Можеш да се распрашаш кај него и за маслата, можеби има или пак знае каде може да се набават.
Ова се креми, мене ми треба чист восок. И мене ми требаат маслата и восокот за да си направам сапуни, шампони, креми и се останато од козметика сама. Затоа барам чисти и необработувани производи. Во секој случај ке ја посетам тезгата, благодарам за информацијата.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Кај може да си најдам класична парка јакна?
Ladies-Lace-Cotton-Padded-Coat-with-cap-winter-jacket-cotton-padded-clothes-Fashion-Hooded-women-long.jpg
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Кај може да си најдам класична парка јакна?
Ladies-Lace-Cotton-Padded-Coat-with-cap-winter-jacket-cotton-padded-clothes-Fashion-Hooded-women-long.jpg

Јас у потрага по капут последниве 2 недели, налетав на 10-тина парка јакни. Има низ речиси сите продавници во SCM, во моментов ми текнува на една што ја пробав во New Yorker - имаше и зелена и црна, со "волнена" постава, околу 4300 ден. беше. Pull&Bear е главното место за парка јакна, увек има таму, само што поскапи се, накај 5000 или 6000 ден. Не ми текнува каде видов на друго место, ама има на повеќе, тркни до SCM.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aleksis

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
416
707
1,103
Каде можам да најдам вакво нешто или евентуално да порачам да ми го изработат?

Отвори ја прикачената датотека 20469 Отвори ја прикачената датотека 20470

Зборам за "даската". Знам дека не се гледа убаво на сликите како изгледа целосно, но прилично сигурна сум дека не е само обична даска, туку има и "ногарки" , односно изгледа како П.

Можиш да си порачаш да ти напрает... Можиш да избираш материја, боја све...
Повели
https://www.facebook.com/woodlightstudio?fref=ts
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip