Толкување на сонови

natnat

Нов член
23 август 2014
18
2
3
32
@malo
Vo kujkat kaj edni prijateli od tatkomi imalo edno devojce umreno i bebe rodeno.Site lujge sto idea bea vo crno i sum si mislela ako bev jas vaka i za mene ke idele vaka ( poneubaj sliki nemam videno :'( ] i koga ke go iznesuvale jas i tatkomi sme si zaminale da ne mie mene strav a majkami ostana tamu. A pred to vo dvorot imalo pernici mn rozovi za toa umrenoto
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Здраво @malo
Сонував на мајка ми како и давам јадри пари, и ги броевме, има некое значение или економскава криза и во сон иде хахха :kafe
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Мислам дека не е убаво. Некоја емотивна празнина, недостиг на доверба,можеби и несогласувања поради некои оговарања или муабети од трети лица.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
@malo сонував како во мојот дом на голема новогодишна елка имало многу змии.Претежно биле зелени,тенки и долги... Јас сум била под дрвото со некои непознати луѓе,потоа сум се одделила од нив и сум застанала пред елката и сум ги набљудувала змиите...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

natnat

Нов член
23 август 2014
18
2
3
32
@malo sonuvav crna stracka ili gavran nz tocno sto bese sme bile so mazotmi vo nekoe sobce i toj samo se akal nikako nemozel da izlezi mi bilo mn strav mene sum se pikala vo mazmi.No letase po zemi ne visoko i mazmi go fati go frli nakaj vratata no uste se akase nemozese da izlezi ve molam pisete stvarno me zagruzuva sonot :-S pozz
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Јас ја заменувам мало, јас ќе ви кажувам отсега за соновите. :)

@malo сонував како во мојот дом на голема новогодишна елка имало многу змии.Претежно биле зелени,тенки и долги... Јас сум била под дрвото со некои непознати луѓе,потоа сум се одделила од нив и сум застанала пред елката и сум ги набљудувала змиите...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Некој од пријателите ти мисли лошо, женско поточно, дека змии си сонувала.

@malo sonuvav crna stracka ili gavran nz tocno sto bese sme bile so mazotmi vo nekoe sobce i toj samo se akal nikako nemozel da izlezi mi bilo mn strav mene sum se pikala vo mazmi.No letase po zemi ne visoko i mazmi go fati go frli nakaj vratata no uste se akase nemozese da izlezi ve molam pisete stvarno me zagruzuva sonot :-S pozz
Ќе ви дојдат гости што не сте ги виделе одамна и маж ти ќе ги избрка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: natnat

natnat

Нов член
23 август 2014
18
2
3
32
Јас ја заменувам мало, јас ќе ви кажувам отсега за соновите. :)


Некој од пријателите ти мисли лошо, женско поточно, дека змии си сонувала.


Ќе ви дојдат гости што не сте ги виделе одамна и маж ти ќе ги избрка.
Fala mnogu za odgovorot pozz :)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Јас ја заменувам мало, јас ќе ви кажувам отсега за соновите. :)


Некој од пријателите ти мисли лошо, женско поточно, дека змии си сонувала.


Ќе ви дојдат гости што не сте ги виделе одамна и маж ти ќе ги избрка.
Знам дека змии се непријатели само сакам да видам Мало како ќе ми го сврзе сонот...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ај ако знае некој да ми каже што значи ова.
Вчера сонував една така плава жена како влегува кај мене во соба и точно знаеше каде ги чувам парите и ми ги зема, ме погледна ама ништо не ми кажа. Чуден сон знам, баш би сакал да знам што значи. :(

Едит: Не било сон, некој стварно ми ги земал.
 
Последна промена: