Форумски весник ,,Црнобело" (прашања, предлози...)

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
@Mjölnir пиши што сакаш за аниме и како мислиш дека треба да изгледа и прати ми во порака.
Пишувај на латиница. :)

Ај, ќе ти пишам утре или задутре, пошто сега сум навистина "кнап" со време, бива? :D
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Супер ви е весникот и дизајн и се само имам една мааала забелешка. Содржините некако не се хронолошки распределени т.е не се поврзуваат една со друга, е не можат и тотално да се поклопуваат ама мислам дека малку повеќе треба да обрнете внимание на тоа. И исто така мислам дека интервјуто со членовите не треба баш да биде прво, и правете повеќе интервјуа од повеќе области т.е теми поврзани со форумот нормално не мора да е само едно универзално мислам така ем поопширна би била содржината ем поинтересно би било, исто така додадете и некоја дебата помеѓу членовите сепак весников е за форумот, а не на пример што направил арсенал или какви алишта се у мода или што знам некои работи кои и без весникот ни се достапни.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Супер ви е весникот и дизајн и се само имам една мааала забелешка. Содржините некако не се хронолошки распределени т.е не се поврзуваат една со друга, е не можат и тотално да се поклопуваат ама мислам дека малку повеќе треба да обрнете внимание на тоа. И исто така мислам дека интервјуто со членовите не треба баш да биде прво, и правете повеќе интервјуа од повеќе области т.е теми поврзани со форумот нормално не мора да е само едно универзално мислам така ем поопширна би била содржината ем поинтересно би било, исто така додадете и некоја дебата помеѓу членовите сепак весников е за форумот, а не на пример што направил арсенал или какви алишта се у мода или што знам некои работи кои и без весникот ни се достапни.
Како на пример вака.
Прашање: Што јадеше денес?
Одговор: Полнети пиперки

Весникот има посебно за сите. Сакаш спорт читаш во спорт, сакаш филм читаш во филм, сакаш да се смееш читаш во хумор. Добро сега можеби нема нешто многу содржина ама тоа е што е на форумов, не можеме да измислиме. Интервјуата се супер, посебно тие јас што ги правам :cool: повеќе интервјуа не можеме да направиме, доволно се по две во секој број. :)
Еве за следниот број ќе има нешто ново, и порано ќе го ообјавиме. :)

Поздрав. :)
 
Последна промена од модератор:

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Како на пример вака.
Прашање: Што јадеше денес?
Одговор: Полнети пиперки

Не зафркавај, весникот има посебно за сите. Сакаш спорт читаш во спорт, сакаш филм читаш во филм, сакаш да се смееш читаш во хумор. Добро сега можеби нема нешто многу содржина ама тоа е што е на форумов, не можеме да измислиме. Интервјуата се супер, посебно тие јас што ги правам :cool: повеќе интервјуа не можеме да направиме, доволно се по две во секој број. :)
Еве за следниот број ќе има нешто ново, и порано ќе го ообјавиме. :)

Поздрав. :)
роник
Ха ха:igra фалбаџијо фалбаџијо, навистина си добар......но навистина мора малку да внесете свежина и новитети во весникот,не теми и мислења што веќе сме ги прочитале и виделе.....малку провокативни прашања.....рекла казала.......оговарачко катче .....слики во позадина.....не е црна хроника весникот,дајте некои интересни настани,дуели.....ај ке смислите нешто...(bravo)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Имам забелешка и кај содржините што ги црпите од форумот т.е поконкретно за рецептите поезијата и уште некои ама не ми текнуваат кои. Не мора целосно да ги ставате во весникот т.е земете дел обликувајте го со добар текст, а остатокот кој што сака да го прочита нека си дојде на форум и да го направи тоа :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Имам забелешка и кај содржините што ги црпите од форумот т.е поконкретно за рецептите поезијата и уште некои ама не ми текнуваат кои. Не мора целосно да ги ставате во весникот т.е земете дел обликувајте го со добар текст, а остатокот кој што сака да го прочита нека си дојде на форум и да го направи тоа :)
Благодариме за предлогот
Во Црнобело4 ќе се потрудиме сечие барање да биде задоволено =)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Овој па на сите им благодари, тоа различни предлози даваат сите, кај може да се потрудиме со сите предлози. :)

@Notice не го лажи малиот, пиши таму дека е супер се. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape