Премиер Лига, ФА и Лига Куп 2014/15

Кој тим ќе ја освои Премиер Лигата?

  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 1 12.5%
  • Манчестер Сити

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 1 12.5%
  • Ливерпул

    Гласови: 2 25.0%
  • Челзи

    Гласови: 3 37.5%
  • Некој друг тим (ќе пишам кој)

    Гласови: 1 12.5%

  • Вкупно гласале
    8
  • Poll closed .

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Налетав на нетов на една листа за најдобрите 100 играчи во историјата на ПЛ. Па вака додека чекаме да почне новото коло, да си прокоментираме малце ние што сме тука на темава. Што мислите кој е најдобар играч во ПЛ?
Јас на пример мислам дека Анри е најдобар во ПЛ. Сите тие утакмици што ги имаше во Арсенал беа многу добри. :)

http://www.telegraph.co.uk/sport/fo...eagues-100-greatest-ever-players.html?image=1
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Налетав на нетов на една листа за најдобрите 100 играчи во историјата на ПЛ. Па вака додека чекаме да почне новото коло, да си прокоментираме малце ние што сме тука на темава. Што мислите кој е најдобар играч во ПЛ?
Јас на пример мислам дека Анри е најдобар во ПЛ. Сите тие утакмици што ги имаше во Арсенал беа многу добри. :)

http://www.telegraph.co.uk/sport/fo...eagues-100-greatest-ever-players.html?image=1

Има играчи што не заслужуваат да се најдат во листата, но сепак се работи за нечиј вкус.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Која акција Сигурдсон-Бони :eek:
растура Сигурдсон, Тотенхем имаат нај-феил трансфер политика (facepalm)
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Се мислам утре Манчестер- Челзи да ја играм 3+. Од една страна си велам и онака очајни се одбраните ќе падне некој гол ама знаеме Мур како твро игра на дерби мечеви, некој попаметен да ме посоветува?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Се мислам утре Манчестер- Челзи да ја играм 3+. Од една страна си велам и онака очајни се одбраните ќе падне некој гол ама знаеме Мур како твро игра на дерби мечеви, некој попаметен да ме посоветува?
Може да се игра ГГ или ГГ и 3+, би требало на двете страни да падне гол. Е сега може на пример ако сакаш да ја играш и 1 и ГГ, и тоа е можно да излезе. На Јунајтед им треба победава, не верувам да се бранат. :)
Јас ја играв тим1-2+, тоа ти е Јунајтед да даде повеќе од два гола. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не гледав вчера, стварно Балотели празен гол утнал за победа? :)
И што им се случило на Сити што изгубиле.
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Може да се игра ГГ или ГГ и 3+, би требало на двете страни да падне гол. Е сега може на пример ако сакаш да ја играш и 1 и ГГ, и тоа е можно да излезе. На Јунајтед им треба победава, не верувам да се бранат. :)
Јас ја играв тим1-2+, тоа ти е Јунајтед да даде повеќе од два гола. :)
Јас мислам дека Јунајтед нема да тепа или ќе е х или 2, се појќе на 2 ме мава и 3+.:D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сандерленд - Арсенал се сведе на Маноне - Санчез. Последните 15 минути 6 контри упропастени (facepalm). Чембрлејн, Казорла, Фламини катастрофа. За разлика од нив Санчез, Гибс и Чемберс ораат по терен. Џенкинсон на позајмица во Вест Хем чуда прави, битно Арсенал немаат десно крило (facepalm)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Јас мислам дека Јунајтед нема да тепа или ќе е х или 2, се појќе на 2 ме мава и 3+.:D
Ќе победи, мора да победи не може целл живот да сум баксуз. :)
Само 3+ некако мал ми е коефициентот, а иначе ќе паднат повеќе од 3 голови. За Челзи не знам стварно, пиши ја само на голови, не мора и победник. :)