Твоето лице звучи познато

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Тој во живо нозете и ги гледал затоа вика дека убаво пеела.
Е

Е алал да ти е бе од каде ме позна дека е така браво,браво.Ти кога пее само во уста ја гледаш изгледа,и ширико отвараш уши и,добро слушаш,да не случајно исфалшира.:D

Па веројатно немам дотолку оштетен слух и осет за убаво пеење. Може и самата сум некое професионално жири, не можеш да знаеш. :D

Не се грижи, си гледам јас и без препораки.
Едно стручно жири, до моега. Не ги знам по име, али тој едниот со брадичка стално тврди како не знае да процени пеење. Ама еј, има тука и глумци и свашта, па пак подобро знаат да го исконтролираат гласот од некои кои професионално градат кариера со пеење. И не зборам само за нашава.
Не велам дека не знае да пее, го тврдам тоа. Во живо е уште поужасна, не знам што си слушал што ти се свидело. Фалшира до даска, губи глас и не знае да држи висина ако треба да развлече збор, за вибрато да не ни збориме - го нема, игра здрвено ко Робокап...
Околу болдот: Епа затоа ти одговара, убаво си реков јас дека зјапање во газ и запазување фалш, не може да идат истовремено. :giggle




за првиот дел од тестот веќе искоментирав погоре,а за тоа последното колку слатко си ме изнасмејала,за тоа неможам да ти се оддолжам,а и во право си,ќе те обземе некоја слепина и ни гледаш ни слушаш:D:D:D:D(y)
 
Последна промена од модератор:

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Е

Е алал да ти е бе од каде ме позна дека е така браво,браво.Ти кога пее само во уста ја гледаш изгледа,и ширико отвараш уши и,добро слушаш,да не случајно исфалшира.:D
Па сигурно, и плус очите ги затворам за да не ја гледам дека грда е. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Првата сезона ми беше екстра. Целата екипа беше одбрана и сите навлегуваа во ликовите сериозно а ја презентираа на нас како публика со убава доза на хумор што беше многу интересно за гледање. Од Жељко Шашиќ, Кнез, Ана Кокиќ (развали со имитацијата на Пинк- Try) Снеки, Алекса, Ма сите беа супер. Како создадени за вакво шоу. Висок критериум поставија.
Оваа сезона ми е млитава. Некако како да се смени основната цел на шоуво и како да сега сите изведувачи сакаат да се самопромовираат. Знаејќи колку претходните направија back in the game на естрада и меѓу публиката, па сега овие како да настапуваат само за тој резултат. Ама публиката чувствува...
Елена Ристеска е како црна овца во бело стадо или бела овца во црно. Некако така мислам дека и она се чувствува бидејќи се гледа кога некој припаѓа некаде и кога некој не припаѓа. Дали е тоа јазичната разлика, националната , не навлегувам ама и самото жири некако поинаку постапува со неа. И не, не е до неа туку било кој Македонец да беше ќе беше истата песна. Значи оние коментари на мало понижување директно до неа не е во ред...Сепак таа не се претставува себеси.
Северина и беше океј, онака проба да ја долови нејзината сексипиолност помалку вулгарна , пеењето никако неможеше од причина што имаат сосема различна и боја на гласот и висина и јачина. Елена си има стил еден на пеење кој и помага да си ги испее песните и тоа е во ред.
Бритни исто и беше вокално далечна а сценскиот настап благодарејќи му на питонот танчерите а и нејзиниот труд пак беше океј.
Во претходната сезона сите имаа потенцијал и оправдани причини да бидат победници, за разлика од оваа сезона каде се сите....само океј, просечни.

Ќе видиме понатаму како ќе се одвива оваа сезона.
 

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Читам и не можам да не се чудам. Мене ми е интересно и го гледам, иако минатата сезона беше многу поинтересна. А шо се однесува За Елена читам коментари дроља била, ваква таква, изгледа некој не свајќа што е поентата во тоа шоу. А и ништо чудно такви сме ние, се што е наше не чини го плукаме, жално ама вистинито.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Читам и не можам да не се чудам. Мене ми е интересно и го гледам, иако минатата сезона беше многу поинтересна. А шо се однесува За Елена читам коментари дроља била, ваква таква, изгледа некој не свајќа што е поентата во тоа шоу. А и ништо чудно такви сме ние, се што е наше не чини го плукаме, жално ама вистинито.
E оти се „наши“ треба да ги фалиме и да ги креваме до небо онака незаслужено? Кога нешто не чини - не чини, без разлика дали е „наше“ или „нивно“ (иако не разбирам што е муабетот со тоа наши-ваши-нивни). Елена и од Австрија да беше со вакво пеење пак немаше да ја бива.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
"Day 1232142670576205672506. They still think I can sing pretty good"
Елена Ристевска
 

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
E оти се „наши“ треба да ги фалиме и да ги креваме до небо онака незаслужено? Кога нешто не чини - не чини, без разлика дали е „наше“ или „нивно“ (иако не разбирам што е муабетот со тоа наши-ваши-нивни). Елена и од Австрија да беше со вакво пеење пак немаше да ја бива.
Не спомнав јас никаде дека треба да ги фалиме, иако без разика дали некој чини го бидува или не, секогаш е истата приказна и не само за Елена еве не ја бидувало и кај и да настапи или појди македонец "не го бидува". Само не знам како никој од Србија не почна да ја критикува Неда или Тања, Бане и сл. дека биле расоблечени, не ги бидувало за ништо, само тоа е како што е, немам друг шо да коментирам и до утре да зборуваме џабе е.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: devil4e

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
елена беше ептен добра првиот пат
и оној високиот е смешки:giggle
 

Loyal

Нов член
6 октомври 2014
16
6
3
32
Е де бе а вие као лепотици невидени сте што ви изгледа ружна Елена? Не е некоја лепотица ама далеку од ружна и грда е, само да се мрчело бре :^)
Исто така, истава Елена во 2006 година го освои најдобриот пласман за Македонија на Евровизија 12то место. Не знаела да пее?
Не ми е ни братучетка нит сум нејзина најголема обожавателка ама нема да се согласам со коментарите. брее само да се мрчело