Софтверски проблеми

Antares

Староседелец
11 мај 2012
468
413
663
31
Pax Terra
Знае ли некој во што е проблемот?
Понекогаш, без команда додека работам на него, лаптопот ми се исклучува. Понекогаш почесто, понекогаш не толку често, но тоа се случува.
А од денес секогаш кога ќе пуштам некое видео, прво сликата и звукот не одат заедно, а глувчето не функционира, па на крајот компјутерот се исклучува.
Помош!
Или драјвер некој можно е за графичката, или прегрева кога работиш на него мирисни го дали мириса на растопена пластика нешто такво ако мириса значи загрева и допри го доле кај вентилаторот на процесорот дали е жешко. Најверојатно е до тоа што прегрева.
А дали пред да ти се изгасне ти се појавува плав екран ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Или драјвер некој можно е за графичката, или прегрева кога работиш на него мирисни го дали мириса на растопена пластика нешто такво ако мириса значи загрева и допри го доле кај вентилаторот на процесорот дали е жешко. Најверојатно е до тоа што прегрева.
А дали пред да ти се изгасне ти се појавува плав екран ?
Да, жешко е кај вентилаторот. Мислам дека прегрева, па затоа се гаси.
А плав екран не се појавува.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Дали ќе има некој толку добар, да ми каже некаква програма за автоматско пребарување на драјвери(да биде фри или кракирана).
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Дали ќе има некој толку добар, да ми каже некаква програма за автоматско пребарување на драјвери(да биде фри или кракирана).
Код:
http://www.drivereasy.com/
Бесплатна програма. Сум ги нашол потребните работи на многу ПЦ-а.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Може некој да ми објасни зошто кога пуштам торент да ми се симне нешто, отткако ќе се конектира за download се случува ерор и ми вика: Error: The system cannot find the path specified. (WriteToDisk)
Ми се случувало и мене. Не ја знам стварно причината. Пробај смени место кај што го симнуваш торентот, па и партиција. Ако и тоа не бива, пробај со реинсталација на торент клиентот, евентуално друг.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ми се случувало и мене. Не ја знам стварно причината. Пробај смени место кај што го симнуваш торентот, па и партиција. Ако и тоа не бива, пробај со реинсталација на торент клиентот, евентуално друг.

Како да сменам место и партиципација? Зошто ништо немам чепкано, па немам појма баш.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Како да сменам место и партиципација? Зошто ништо немам чепкано, па немам појма баш.
Десен клик на торентот кој што дава грешка (ама во клиентот, не на фајлот) и имаш Set download location. Смени локација на некоја друга партиција.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Вчера нешто ми се абдејтираше лаптопот, сам си пушти абдејтс, сам си се рестартира, па пишуваше configuring computer. Од тогаш музика и филм/серија ми се пуштаат на windows media player и морам да бирам опција ако сакам со bsplayer, што е сморно. Како да направам како порано автоматски да ми се отвараат со bsplayer одма?
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Вчера нешто ми се абдејтираше лаптопот, сам си пушти абдејтс, сам си се рестартира, па пишуваше configuring computer. Од тогаш музика и филм/серија ми се пуштаат на windows media player и морам да бирам опција ако сакам со bsplayer, што е сморно. Како да направам како порано автоматски да ми се отвараат со bsplayer одма?
Појди на фајлот, кликни properties, направи ги чекорите 1 и 2 (слика). Потоа ОК на вториот прозорец, и истиот ќе се затвори, и Apply на првиот. И сите такви фајлови ќе се отвораат со BS Player.
capture-20141218-120647.png