Нов закон за безбедност во сообраќајот

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Криминалот се намалува не со апсење туку со пружање на основните човекови потреби за егзистенција (дом, храна на трпезата, здравство, школство). Ако ти на петко му ги ускратуваш овие главни работи - ако му ја уништуваш голата егзистенција, рачунај Петко утре или да ја напушти оваа држава како друг граѓанин или да го прекрши секој можен закон за да преживее.
Барам авторски права за Петко!!! Долу администрација!
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Барам авторски права за Петко!!! Долу администрација!
Оооо, ти пак против мене,арна ни е администрацијата, ете видиш......како сум си активна на радно место:kafe а што се однесува до криминалот кај нас...па најголемите лопови се богатите,увиџајните,да им ....
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Абе што им фали на закониве наши бре луге,па зарем може некој со било што освен со високи казни да не стави во ред,нас не не бива со казни,ами без нив готови сме,ЈАС СУМ ЗА!!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Да, баш ќе ме стават во ред (што и да значи тоа) терајќи ме да си купам и ставам ѕвонче на велосипедот.
gigglesmile.gif
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Да, баш ќе ме стават во ред (што и да значи тоа) терајќи ме да си купам и ставам ѕвонче на велосипедот.
gigglesmile.gif
А досега како го возеше велосипедот без звонче,свиркаше со уста за некого да го обавестиш да ти се тргне од патот!?:svirka:svirka
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
А досега како го возеше велосипедот без звонче,свиркаше со уста за некого да го обавестиш да ти се тргне од патот!?:svirka:svirka

Така, најнормално. Или го заобиколував или подуспорував и чекав (секунди се во прашање) да ми се отвори простор за да поминам. И да, ѕвончето, а и останатите закони донесени поврзани со велосипедот навистина ќе помогнат во намалување на загадувањето на градот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
А досега како го возеше велосипедот без звонче,свиркаше со уста за некого да го обавестиш да ти се тргне од патот!?:svirka:svirka
Законот вика дека треба на точакот да има и други работи. Ај за ѕвонче и светло не е проблем, кажи ми ти на точакот имаш ли торба за алат? Алат имаш ли? Циклокомпјутер (никој не ми кажа што е ова) имаш ли?
Не знам како може да не сте против казниве, ова ептен се гледа дека не крадат. :)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Законот вика дека треба на точакот да има и други работи. Ај за ѕвонче и светло не е проблем, кажи ми ти на точакот имаш ли торба за алат? Алат имаш ли? Циклокомпјутер (никој не ми кажа што е ова) имаш ли?
Не знам како може да не сте против казниве, ова ептен се гледа дека не крадат. :)
Немам ни алат ни торба,ниту брзиномер и километражник(тоа е циклокомпј.),возам секој ден,никој не ме краде,а ти гарантирам дека ниту имаш точак,ниту возиш,а те краде Цацко!:rofl
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Законот вика дека треба на точакот да има и други работи. Ај за ѕвонче и светло не е проблем, кажи ми ти на точакот имаш ли торба за алат? Алат имаш ли? Циклокомпјутер (никој не ми кажа што е ова) имаш ли?
Не знам како може да не сте против казниве, ова ептен се гледа дека не крадат. :)
Не е задолжителна опрема тоа, препорачлива е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Немам ни алат ни торба,ниту брзиномер и километражник(тоа е циклокомпј.),возам секој ден,никој не ме краде,а ти гарантирам дека ниту имаш точак,ниту возиш,а те краде Цацко!:rofl
Ај ќе видиме дали нема да те казнат зашто не носиш торба, или зашто немаш седиште за дете. Јас имам точак на кој не може да се стави ни торба, ни алат, ни ништо, и сега шшто правиме? Да не возам ич а?