Македонски ТВ медиуми

Кој македонски медиум според ваш е најдобар ?

  • бившата А1..

  • Сител ТВ

  • Канал 5

  • Алфа ТВ

  • Телма

  • МТВ 1

  • Вести 24

  • Алсат-М

  • некоја друга


Резултатите се видливи откако ќе гласате.

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Добро што им е на овие од Телма финтата со преводот?
Супер филмови и програма и се, ама преводов е стварно забеган. Прееска гледам Goodfellas со мајка ми и во превод оди ова:
Да ти ебаам мајката, пичкоо една, курци палци ова она, абе ненормални се.
Мислам стварно треба да мислат малце дека и мали деца ќе гледаат, сепак рано ги пуштаат филмовите.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Добро што им е на овие од Телма финтата со преводот?
Супер филмови и програма и се, ама преводов е стварно забеган. Прееска гледам Goodfellas со мајка ми и во превод оди ова:
Да ти ебаам мајката, пичкоо една, курци палци ова она, абе ненормални се.
Мислам стварно треба да мислат малце дека и мали деца ќе гледаат, сепак рано ги пуштаат филмовите.
Tелмa, хахаха шо беше тоа ? :D
После А1 нема телевизија во Македонија.
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Единствено 24вести и алфа се двата канали што мојов организам може да ги дигестира, од сите други добивам нагон за повраќање, особено од сител...
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Канал 5плус со емисијата на Атанас билкарот и добиваш одма желба да се отруеш или да се фрлиш од највисоката зграда.Баба Рада е уметност за него:
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Канал 5 и Сител водечки медиуми а уствари се мизерни
Алфа ТВ ѓо рамо до рама и таа е за нигде
МРТ 1 МРТ 2 МРТ Собраниски Канал 19 век
24 Вести - глупости
И останатите се глупости
--------------------------------
А1 Врати се :D
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Постојат премногу телевизии за толку мал пазар. Ствар е што многу од нив се директно или индиректно на државна цицка и служат за пропаганда па така и опстануваат и надвор од пазарна логика.
Имаше една изјава од некого дека во иднина сите ќе бидат славни по 15 минути, веројатно мислел метафорично но во РМ буквално секој има шанса за тв-експонирање со толку телевизии и толку малку раја статистички секој жител бил на екран по 1,4 пати или така нешто :zelen

А за квалитетот подобро да не се трошат килобајти, не вреди. Фрик шоу.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Канал 5 и Сител водечки медиуми а уствари се мизерни
Алфа ТВ ѓо рамо до рама и таа е за нигде
МРТ 1 МРТ 2 МРТ Собраниски Канал 19 век
24 Вести - глупости
И останатите се глупости
--------------------------------
А1 Врати се :D
24 Вести не се лоши, штета што ја нема кај мене.
Алфа исто, можеби нема некои добри емисии ама барем индиските и турските серии не се во голем број. Алфа успеа да собере гледачи со ракометот, иначе немаше да има толку.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
24 Вести не се лоши, штета што ја нема кај мене.
Алфа исто, можеби нема некои добри емисии ама барем индиските и турските серии не се во голем број. Алфа успеа да собере гледачи со ракометот, иначе немаше да има толку.
Тука за Алфа во право си, ама 24 Вести мене мие глупа, океј на некој начин си е посебна ама од то 24 Вести 4 сати се вести 20 саати се некој емисии забегани или па клипој од јутуб..
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Овие во алфа се мрднати. Да не е ракометот кај нив, не ја ни пуштам ќе ја заклучам програмата, не е можно да се толку мрднати. Попладне пуштаат некои репризи од некои глупости, радна акција, днк анализа, необјавени приказни. Многу ми е гајле мене за тоа како им прават куќи на србине и кој колку деца има.
Алфа стана мерка за глупост.
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
АБ канал да се избрише од анкетата затоа што повеќе не постои во Македонија.