Која е разликата помеѓу девојката за врска и девојката за една вечер?

*Маја

Истакнат Член
28 октомври 2013
23
7
103
Момци, кои се стандардите според кои ги разликувате девојките за врска од девојките за една ноќ?
Од што зависи во која категорија спаѓаат?
Памет, изглед, тело, личност, секс, љубовно минато или нешто сосема друго?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ноќните девојки се облекуваат во црно... по тоа ќе ги познаете :zelen
 

*Маја

Истакнат Член
28 октомври 2013
23
7
103
Не, не, не. Не мислам на ноќни дами или нешто слично.
Сите сте имале девојка за една ноќ која не сте ја платиле, туку сте сакале да бидете со неа за моментален секс. Како ја препознавате? Како таа се разликува од девојката што ја сакате за врска?
Дали кога бирате девојка за секс стандардидте ви се пониски, дали таа треба да биде позгодна/попаметна/поопуштена од „девојката за врска,“ или нешто трето?
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Ова е прашање само за машкиот пол,а каде е за чупињата такво прашање?
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Многу остар и стереотипен некако заклучоков дека сите имале некоја за една ноќ (што не ја платиле). :eek

Паметна ќе му ја треба ако под таа една вечер се подразбира на квиз да ја носи.
Не знам за момците, јас ко падобранец влетав, ама или лошо е поставена темата или одговорите се преочигледни.
За под една вечер подразбирам да се подопуштиш, собереш некој кој ти се гледа физички атрактивен и орате нивите. Нема тука место т.е. време за гледање некој карактер, а камо ли памет.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Многу остар и стереотипен некако заклучоков дека сите имале некоја за една ноќ (што не ја платиле). :eek

Паметна ќе му ја треба ако под таа една вечер се подразбира на квиз да ја носи.
Не знам за момците, јас ко падобранец влетав, ама или лошо е поставена темата или одговорите се преочигледни.
За под една вечер подразбирам да се подопуштиш, собереш некој кој ти се гледа физички атрактивен и орате нивите. Нема тука место т.е. време за гледање некој карактер, а камо ли памет.
Овде не бараат одговор од тебе,туку од машкава популација.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Proton

Староседелец
12 февруари 2012
148
279
1,063
Скопје
Ако добро разбрав, прашањето се однесува на која би и се јавиле утредента, после помината ноќ со неа, а на која не ? :)
Која е материјал за девојка и долга врска, а која не?

За девојка треба да е паметна, убава, згодна, културна, карактерно да се согласувате.
За „удри бегај“ треба да е само згодна. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kapetanoo and Anonimna96