Толкување на сонови

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Ако прашањата не беа реторички, тогаш не сум баш носталгичен по детството и не се ни плашам да го „изгубам“ детето во мене. Добрината и љубовта која неизмерно сум ја давал? Ааа не, нити давав неизмерна љубов нити бев нешто посебно добар. Злопамтило сум од кога знам за себе и ретко останував без одмазда, па дури и да требаше да значи дека ќе ја расипам фамилијарната вечера или викендот на моите со нивното друштво.

Сонов кој ти го раскажав е стар 2 години (памтам многу соништа), за 2 години не сум баш нешто сменет, не сменив ни опкружување баш... истите луѓе ги дружам, истите луѓе ме дружат, истиот карактер го имам, исто се облекувам, иста музика слушам итн итн.
Полесниот пат скоро и да не ми бил опција. Кај мене иде „испитај ги сите можни ситуации и припреми се убаво за најлошите“.

Се трудев да не рамисувам како предходниот пат (ти кажував дека не се вклопуваш во околината, дека имаш прикриен гнев итн)
Сега сакав да погледнам од другата страна...
Се плашам да го кажам тоа што го мислам, но таква агресија и ладнокрвност во соништата не е на арно. Штом и двете толкувања не се ни приблишно точни (а не велам дека секогаш и целосно погодувам, но анализирам од психолошки и духовен аспект, како лугето ги перцепираат симболите и сл. а не од соновници) тогаш можеби се работи за едно психичко нарушување. Дај ми малку време да подразмислам, па ке ти дадам образложение.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Се трудев да не рамисувам како предходниот пат (ти кажував дека не се вклопуваш во околината, дека имаш прикриен гнев итн)
Сега сакав да погледнам од другата страна...
Се плашам да го кажам тоа што го мислам, но таква агресија и ладнокрвност во соништата не е на арно. Штом и двете толкувања не се ни приблишно точни (а не велам дека секогаш и целосно погодувам, но анализирам од психолошки и духовен аспект, како лугето ги перцепираат симболите и сл. а не од соновници) тогаш можеби се работи за едно психичко нарушување. Дај ми малку време да подразмислам, па ке ти дадам образложение.
Ја имаш честа од Богот наречен по мојот ник да ти го даде целото време на располагање. :D Не можам да ти дадам или да ти земам време. Размисли и пиши, имаш дозвола да пишуваш без да се плашиш да го пишеш тоа што го мислиш.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
@malo еве ме мене пак,ама уште за овој морав да те прашам:D
Ме сонувала другарка како сме биле у црква заедно со неа,а јас сум пушела цигара внатре.Наеднаш почнала да ми расте коса напред на челото,биле два прамени,долги.За некое време ми ги снемало нив,но тогаш ми се слошало и сум се онесвестила.
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
@malo еве ме мене пак,ама уште за овој морав да те прашам:D
Ме сонувала другарка како сме биле у црква заедно со неа,а јас сум пушела цигара внатре.Наеднаш почнала да ми расте коса напред на челото,биле два прамени,долги.За некое време ми ги снемало нив,но тогаш ми се слошало и сум се онесвестила.
Кога го прочитав сонот се наежив и помислив дека е многу лошо... но добро е што не си го сонувала ти, туку другарка ти, така има друго значење.
Размисли дали на другарка ти си и се доверувала во врска со твојот интимен живот. Ако е така тогаш таа најверојатно била малку загрижена за тебе, но сепак нејзината подсвест и кажува дека непотребно се грижи.
Ако не... тогаш внимавај на твоето здравје, посебно на интимниот дел, матката и јајниците.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
@malo
Како најдобар толкувач на форумов :) те тагнав тебе...
Се сонував како невеста, не онаа класична со балски фустан и слично, ама бев невеста баш онака во мој стил...Во истиот сон сонував и дека мајка ми променила неколку стана на живеење и конечно останала во еден (бар така мислам)...
Што би значело?
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
@malo
Како најдобар толкувач на форумов :) те тагнав тебе...
Се сонував како невеста, не онаа класична со балски фустан и слично, ама бев невеста баш онака во мој стил...Во истиот сон сонував и дека мајка ми променила неколку стана на живеење и конечно останала во еден (бар така мислам)...
Што би значело?
Непријатни ситуации, можеби во семејството или конкретно со твојата мајка. Можеби се работи за болест или пак душевна болка,некоја од вас ја има, а другата сочувствува... Би ти дала совет да не се нафаќате на ризици периодов, избегавајте било какви промени во семејството. Ако имате било какви планови, одложете ги.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy