Сакам да кажам/Сакам да прашам

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Сакам да прашам дали некој знае кога треба да се пријават матурантите електронски за на факултет? Дали 14-ти август е дата за електронско запишување или одење таму и директно запишување а до тогаш треба да се пријавиме електронски? Фала однапред.
Треба да бидеш електронски. Потоа одиш со пријави таму.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Треба да бидеш електронски. Потоа одиш со пријави таму.
Не ме сфати изгледа, мене јасно ми е дека треба прво електронски да се пријавиме па после со пријави таму, него прашањето ми беше дали на 14-ти (датумот наведен за запишување) е денот кога треба да се пријавиме електронски или некој ден пред 14-ти. И дали има некаков временски рок од кога до кога треба да се пријавиш електронски, или кога земаш свидетелства и дипломи тогаш си се пријавуваш то ест кој ден сакаш се до 14-ти.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Не ме сфати изгледа, мене јасно ми е дека треба прво електронски да се пријавиме па после со пријави таму, него прашањето ми беше дали на 14-ти (датумот наведен за запишување) е денот кога треба да се пријавиме електронски или некој ден пред 14-ти. И дали има некаков временски рок од кога до кога треба да се пријавиш електронски, или кога земаш свидетелства и дипломи тогаш си се пријавуваш то ест кој ден сакаш се до 14-ти.
Треба на страната на факултетот да си пишува дали има рок, инаку до пред тој рок можеш кога сакаш и во колку сакаш да се пријавуваш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Мтв ги отвори дел од архивите и од денес започна со емитување на ТВРДОКОРНИ , ЈУНАЧКО КОЛЕНО и ВОЛШЕБНОТО САМАРЧЕ.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Не ме сфати изгледа, мене јасно ми е дека треба прво електронски да се пријавиме па после со пријави таму, него прашањето ми беше дали на 14-ти (датумот наведен за запишување) е денот кога треба да се пријавиме електронски или некој ден пред 14-ти. И дали има некаков временски рок од кога до кога треба да се пријавиш електронски, или кога земаш свидетелства и дипломи тогаш си се пријавуваш то ест кој ден сакаш се до 14-ти.
Најверојатно краен рок е 14 освен ако не сте поделени по години кој до кој датум.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Муабетон за Охрид... треба да работиш за да сфатиш вистински дали ти се допаѓа Охрид или не.
connie_1.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Денес најдов три мои поеми на една страница,постирани од некоја девојка како лично нејзини.
Како можам да ги заштитам моите поеми кои сум ги постирала по нет?
Ја контактирав администраторката,и кажав што е и како е и таа вика ќе ја праша девојката,ако девојката не признае дека тоа се нејзини поеми ќе ме дадела на адвокат што под поемите сум напишала коментар дека тоа се мои поеми,заради стварање неред во групата.
Ќе одам на суд заради коментар во кои тврдам дека тоа се мои сопствени поеми????
:eek
 
Последна промена:

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Денес најдов три мои поеми на една страница,постирани од некоја девојка како лично нејзини.
Како можам да ги заштитам моите поеми кои сум ги постирала по нет?
Ја контактирав администраторката,и кажав што е и како е и таа вика ќе ја праша девојката,ако девојката не признае дека тоа се нејзини поеми ќе ме дадела на адвокат што под поемите сум напишала коментар дека тоа се мои поеми,заради стварање неред во групата.
Ќе одам на суд заради коментар во кои тврдам дека тоа се мои сопствени поеми????
:eek
Најди ги поемите каде си ги постирала и сигурно стои датум кога се постирани. Ако твојот датум е постар од нејзиниот тогаш нема сомнеж.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Најди ги поемите каде си ги постирала и сигурно стои датум кога се постирани. Ако твојот датум е постар од нејзиниот тогаш нема сомнеж.
Направив така и дадов и линк од блогот и од овде пошто секогаш паралелно ги постирам на сите три места.
И во групата се постирани месец дена пред да ги објави девојката.
И администраторката ми се заканува со адвокат и суд за стварање неред,наместо да реагира.