Дали девојките настојуваат да останат во врска со оној кој им ја одзел невиноста?

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Во сегашно време девојките ја губат невиноста на 15 години ај 16-17 и тие мислиш дека имаат мозок да размислат
дали треба да останат со него или не?
Тие гледаат само со колку повеќе да поминат и да се пофалат пред другарките
и само да кажат ауфф к***в ме боли за него.А девојката ако не смени сега,
кога ќе се земат ќе и се здосади само едниоти за брзо ќе се разведат !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
секогаш се памтат првите и последните работи во животот :kafe :pusi
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Кога веќе цитираме стари мислења... :)
секогаш се памтат првите и последните работи во животот :kafe :pusi
Последните работи не се памтат. од каде ќе знаеш дека следното вдишување ќе ти биде последно.
Сега на темата.
Како можат да останат во врска со тој што им ја одзел невиноста кога не го ни познаваат.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Кога веќе цитираме стари мислења... :)

Последните работи не се памтат. од каде ќе знаеш дека следното вдишување ќе ти биде последно.
Сега на темата.
Како можат да останат во врска со тој што им ја одзел невиноста кога не го ни познаваат.
Како не го познаваат?Мижеле дур се онаделе?|-(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Пред 30 и нешто повеќе години можеби,хименот ја претставуваше чесноста на една жена,а чесноста порано беше доблест,имаше непроценлива вредност.Откако почна чесноста да се споредува со глупост,за мана,девојките почнаа да не придаваат важност дали тој што ке ја скине прв ке остане со нејзе или не.Како и да е,пред да дојде до тоа прво сексуално искуство,секоја девојка е плашлива,се распрашува како е тоа,боли ли идр,и никогаш нема да го заборави првиот маж со кого ја изгубила својата невиност,НИКОГАШ!
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Абе дали ке го забоави првиот или не и не е баш муабет за во темава,темава бара одговори на едно друго прашање.
За сега незнам дали се настојува но секавајќи се на личното искуство можам дда напишам дека се сака да се остане во таа врска но не по секоја цена.