Љубовни проблеми

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Како велат : Ако сакаш двајца , одбери го вториот зошто ако си го сакала првиот искрено, немало да го погледнеш вториот . Исто , тој па биде истото момче молчеливо истиот карактер, а ти ќе сакаш возбуда можеби и затоа си го оставила за друг

да но сега сфатив дека него искрено сум го сакала. таа молчаливост сега ми фали, се смееше на се што правев,се надополнувавме...
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Морам да прашам , зошто замина ти од него?

оти некако монотонија ми беше ко шетавме низ парк сами, некако ни збор не кажуваше, само онака заљубено ме гледаше и бакнуваше... така ми дојде некако грозно таа вечер, го расплакав... трауми,... му раскинав утре дента.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
мирно дете, немаше многу акција, молчеше и монотно ми беше некое време, па затоа. и ми ги наполнија ушите да го оставам. Се ќе сторам да го вратам.
Можеш да го вратиш,но сугурна сум дека после една недела пак ке ти здосади,едино ако сакаш да го имаш немаш како за играчка кога ти е тебе досадно.
 

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
402
1,073
Eupen
Можеш да го вратиш,но сугурна сум дека после една недела пак ке ти здосади,едино ако сакаш да го имаш немаш како за играчка кога ти е тебе досадно.

Ако ме сака ко порано јас тродупло ќе го сакам. Само да биде се во ред.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ако ме сака ко порано јас тродупло ќе го сакам. Само да биде се во ред.
Која е таа емоција која ти ќе ја контролираш ако ти биде возвратена?
Како ќе го сакаш трипати повеќе од онолку колку што тој тебе те сака?
Кое е тоа мерило за љубов и како се дрзнуваш да го ставаш на кантар?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and JaMi

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Тоа ти е драг Саладин опис на поимот незрелост. Дете што мисли дека љуби, а не знае што е љубов. Мисли дека еден бакнеж ја прави љубовта, а фактот дека „ќе му се врати“- врската, онака вистинска и неискварена.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
мирно дете, немаше многу акција, молчеше и монотно ми беше некое време, па затоа. и ми ги наполнија ушите да го оставам. Се ќе сторам да го вратам.
Ова говори за тоа колку си несигурна во чекорите кои ги правиш и колку не знаеш што сакаш.Ништо полошо од тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo