Пиво фест - Прилеп

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
сакам да одиме со друштво ама од дома не ни даваат
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Остај ја листата :)...Стасани се и темните пива само се поскапи па не се ни бараат а не се ни трошат, затоа не се експонираат многу многу...а и листата не е баш најточна...Пример дабот не е 50 туку е 60...

Ќе треба малку време. Жителите на Прилеп тек се навикнуваат на пиво во пластични шишиња, темно пиво сеуште им е чудно и сомнително. На пиво фестот во 2064 темното пиво ќе е секојдневие...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Prashina

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
:D
10306637_10204390623670656_7906382730960006359_n.jpg

(сликава е превземена)
Јас за жал не сум во можност да присуствувам на пивофестот
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mameha and diva orhideja

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
Годинава „фестивалот“ беше ко селски панаѓур...
Не замерувам ништо за музиката, секој со свој стил така да нема што да судам тука....
Едно што ќе зкажам - беше премногу еднородна... треба и за мангупи, и за деца и за сељаци да има...

Лош момент ми беа оскудните тезги. Лоша понуда на храна, недоволно капацитет за да се пречека народот, нехигиенски услови потполно.
Сето беа некои месни индустрии и ситни ресторанчиња, немиени препотени касапи кои продаваа полупечени кебапчиња. Храна што не стрви!
На одредени штандови имаше и упорни певаљки иако музиката од бината пола ги препокриваше.
Првите неколку пати иако беше полоша програмата имаше многу подобра понуда на храна за мераклии. Лесковачка скара, кебапчиња во лепиња... ги вади топли од скара, зачинети, мрсни.... кромитче во киселинка... абе мерак да ти е на душата! Секое дуќанче имаше тезга со скара пред него... А сега?

Секое ќоше - паркинг платен!
Паркинг - 100 денари... Аман бре луѓе, крстени сте вие?(facepalm):eek: На среде улица ја оставам и плаќам дупло од катна гаража...
Болничарите пред тоа пунктовите напиени - резил за работата што треба да ја работат...

Тупо...
Вие какви впечатоци имате?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Годинава „фестивалот“ беше ко селски панаѓур...
Не замерувам ништо за музиката, секој со свој стил така да нема што да судам тука....
Едно што ќе зкажам - беше премногу еднородна... треба и за мангупи, и за деца и за сељаци да има...

Лош момент ми беа оскудните тезги. Лоша понуда на храна, недоволно капацитет за да се пречека народот, нехигиенски услови потполно.
Сето беа некои месни индустрии и ситни ресторанчиња, немиени препотени касапи кои продаваа полупечени кебапчиња. Храна што не стрви!
На одредени штандови имаше и упорни певаљки иако музиката од бината пола ги препокриваше.
Првите неколку пати иако беше полоша програмата имаше многу подобра понуда на храна за мераклии. Лесковачка скара, кебапчиња во лепиња... ги вади топли од скара, зачинети, мрсни.... кромитче во киселинка... абе мерак да ти е на душата! Секое дуќанче имаше тезга со скара пред него... А сега?

Секое ќоше - паркинг платен!
Паркинг - 100 денари... Аман бре луѓе, крстени сте вие?(facepalm):eek: На среде улица ја оставам и плаќам дупло од катна гаража...
Болничарите пред тоа пунктовите напиени - резил за работата што треба да ја работат...
Тупо...
Вие какви впечатоци имате?

Добро до кога ќе плукате на нешто шо го имаме во државава. Музика секогаш има различна за сите по малку, сега ти ако си бил во една вечер то е друго.
Јадењето за пиво фест, како и за други такви манеифестаци, се знае какво е, какво месо може да биди, и дека тоа месо не е баш препорачливо за јадење, јас никогаш не јадам, поубавао некој друг ден ќе јадам скара, иако не сум голем љубител.
А паркингот секоја година е 100ден. ако не си запознаен. Во секој град се плаќа секаде паркинг за без врска, не пак тогаш...еден другар ни една вечер не плати, си најде убо место, порано појде, то е секој со среќата :)
Инаку јас не стасав до болница за да видам какви се болничарите :giggle
Мене многу убаво ми беше, не сум јас љубител на онакви музики, јас би сакала да го донесат Бон Џови, наместо сите оние :giggle
Тони Цетински го обожавам, а жељко растур направи, браво за чоекот не го очекував она од него. Како и да е мене овај пиво фест ми беше многу убав, од се по малку :D
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
За разлика од првите години кога пивофест беше манифестација за боеми и богата понуда на скара и разни пива, пополека се претвори во смешен концерт на „кој стаса“.
Правам муабет за сите вечери, особено во споредба со минатите години... Цените се превисоки за понуденото, затоа не успева и е се пооскуден...

А за болничарите ]:). И јас не стигнав до болница, епа имаше пунктови од медицински центар на секои 100 метра кои требаше да излезат во пресрет на било што...

Тоа го критикувам:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Па не знам баш дали е прескапо да купиш 6 кригли од 0,4л за 200 денари?! Тоа скапо е?!
Е добро де имаше болничари на секои 100 метри и тоа за критикување е ? Подобро е да ги има или да ги нема?
Пооскуден е зашто немаше најавено “ѕвезда“ од типот на Цеца или Чолиќ, па оваа година беше пораат...
Не знам што на Сашко му беше поразлично годинаа од изминатите години...Мене ми беше апсолутно се’ исто...
Ама тоа секој си има различна перцепција на нештата....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mameha

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Оваа година ќе биде од 16-19јули, подоле и програмата
Кој ќе оди сакате ли да се организираме заедно да одиме?
pivofest-e1435054895345.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Потапа избор амин ! Можеа да го земат Кирил Џајковски и Молика ама не бе ќе пуштиме тука Оливер Драгоевиќ и Неда Украден да пеат на нив се пали народ.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
УЖАС!!!
Значи сфаќам што форсираат наши артисти, али преку тасета веќе и од Прљаво Казалиште, и од Дино Мерлин, и од Неда Украден, годинава програмата е ужас! Минатата година беа 2 Cellos, Inna, и имаше за секој по нешто. Сега... Не ми се ни коментира...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon