Неверство

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Јас никогаш не би простила неверство, без разлика дали личноста ми значи или не.
Имам доживеано едно неверство и не ми значеше личноста, ама направив да зажали за се, а и воедно и што ме запознала.
Јас никогаш не би изневерила некого и да не ми значи личноста, немам такво срце да повредам некого и да правам будала од него.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Не можам да сфатам како може луѓето да изневеруваат а наводно сакаат.
Како може да сакаш да му нанесеш болка на некој што го сакаш. Да направиш да пати и да се разочара во тебе, а притоа да си направиш и можност да останеш без него, а нормално никој не би сакал да остане без саканата личност.
Значи дека се појавил некој кој повеќе значи од таа личност што сме ја сакале наводно, или сме толку бездушни и самобендисани што си гледаме само за себе и за своите задоволства, т.е си градиме среќа врз туѓа несреќа и што е уште полошо зад грб.
Јас лично кога сум во врска сум веќе ако толку многу го сакам дечкото што не можам да бидам без него, и не постои никој друг за мои очи освен тој.
Ако се јави желба за некој друг тогаш ќе си бидам со него и ќе си расчистам со другиов, не знам што има потреба од создавање плус проблеми. Да ми бил битен овој првиот, како што кажав погоре немаше ни да си правам ризици да го изгубам.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не сум бил изневерен.Бар така јас си мислам.Никогаш нема ни да дознаам.
Сум изневерил, на повеќе пати и искрено не се каам што сум го направил тоа.
Дали би простил? За мене неверството е заривање на нож во грб од некој што би требало да те цени и да го цениш.Сепак, доколку некој е вешт во своето неверство сигурен сум дека исто толку вешто ќе го чува тоа во себе.Така да доколку дознаам секако дека не би простил.
Доколку дознаам дека ме изневерува таа особа во мојот живот не постои.
Никогаш не сум имал грижа на совест од проста причина што секогаш* причина за да го направам тој чин била самата девојка која на било каков начин ме потценила, изневерила, излажала и слично.


Сум изневерил, на повеќе пати и искрено не се каам што сум го направил тоа.

За мене неверството е заривање на нож во грб од некој што би требало да те цени и да го цениш.

Дали се сметаш себеси за предавник...или заривач на нож по грбови :D ?
Or logic has been raped...

Епа вака. Сум изневерувал во скоро сите предходни врски, освен во последната. Не сум чувствувал грижа на совест. Можам да кажам дека чувството да останиш верен за мене е возвишено-прекрасно и вреди во врска во која има љубов. Штета што изгледа мојата не беше таква. Искрено јас не би простил неверство, не на личност во која сум заљубен. Некогаш и да простам сигурно нема да заборавам и сигурно нема јас никогаш да сум повеќе верен на таа личност. Ако се случило еднаш во една врска, сигурно ке се повтори.

Ако го сметаш за возвишено и прекрасно зошто не си го практикувал?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen and MoonFairy

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Коа third party цура ти бута јазик а ти си ѓон пијан. 2-3 пати ваљда се дешаа и ова. Но тоа е ако бакнежот (лапањето) се смета за превара. А не тоа дека си искочил да се правиш ѓон на журка (пошо сепак коа имаш друга половина, повеќе пазиш на тоа иако не мора да значи).

:zelen е сга стварно ме збуни:zelen ова у превод вака нешто би му дошло си идеш на журка и си пијуцка и однигде никаде се појавуе женска и ти бута јазик и то ј ти е ненамерно и се у зависност од колку пати ти го бутне јазикот а намерно ти е кога идеш на журка и потсвесно сакаш да ја изневериш другата твоја половина и даваш неколку жмигавци на некоја цура т.е знаци дека може да ти го бутне јазикот така ли ?:eek
И да не забрајме алкохолот е мн клише изговор за неверство или пак не :eek

Дали се сметаш себеси за предавник...или заривач на нож по грбови :D ?
Or logic has been raped...



Ако го сметаш за возвишено и прекрасно зошто не си го практикувал?


Газда Шмекси остај го има проблем со неговите ставо и мислења ке го збуниш ако продуш да го цитираш ке забрави што е сакал да каже со предходното мислење :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
Дали се сметаш себеси за предавник...или заривач на нож по грбови :D ?
Or logic has been raped...



Ако го сметаш за возвишено и прекрасно зошто не си го практикувал?



Зошто немав пробано и незнаев како е!
 

crvenkapa

Староседелец
15 јануари 2013
235
593
1,093
Изневерував, кога бев дете..чисто од љубопитност, всушност ни сама не знам зошто..но откако ги сфатив вистинските вредности,
сопствените а и тоа што значи да и се посветиш на една личност и врска, од тогаш никогаш не го повторив. И не чувствува вина,
но никогаш не би простила неверство, и да бидиш изневерен е веројатно едно од најлошите чувства во животот, но сметам дека
уште полошо е чувството да се сомневаат дека изневеруваш, а да немаш ни најмала намера за тоа.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Зошто немав пробано и незнаев како е!


Во ред, само зошто правиш нешто кое не сакаш да ти го прават?

Имам двајца познаници и една познаничка кои јавно си кажуваат дека изневеруваат и дека во секоја врска изнверувале. А истите тие ако бидат изневерени треба човек да слуша такво кукање за кое црногорските гуслари се аматери. `Па како можеше, па зошто, зарем мене така да ми направи` etc. Go figure it out...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Metalec

Полноправен Член
1 јуни 2014
36
33
18
33
Мене лично ми се нема десено па питувам ако некој има некое лично искуство или ако слушнал од некој ако може да каже како се чуствувал изневерениот и како треба да постапи.И дали можеме некако да му помогнеме ако ние другар/ка.
Бидејки мој пријател беше изневерен и сега е во голема депресија дадете ми некој совет како да постапи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Navoj