Интернет заработка

kokanakinski1

Нов член
28 октомври 2013
3
3
3
33

VanHelsing

Истакнат Член
6 октомври 2013
72
58
118
27
Со NeoBux има многу добра заработка, јас сега заработувам од 8 до 12 долари на ден, само треба добра стратегија.

Најдобрите стратегии за профитирање со NeoBux:
Стратегија 1
Стратегија 2
Со необукс ако сакаш и Чак Норис биди 8 долари неможеш на ден да заработиш. 8 долари на необукс се прават за 5-6 месеци и тоа ако имаш среќа значи треба прво твои пари да ставиш на акаунт за да си купиш голден мембершип + реферали ако сакаш да правиш по МАКСИМУМ 8 долари на ден.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Да се заработувало така лесно,сеа сите ќе работеа така. Гледам луѓево богаташи станаа.
Само не ми е јасно што доаѓате да промовирате глупости?!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Drak4ebre

Нов член
25 март 2014
2
1
1
45
Здраво на сите. Нов сум на форумот и мило ми е што можам да споделам дел од моите мислења и искуства на темата Интернет Заработка.
Некаде ја прочитав изреката: “човек е богат колку што има да продаде“. Ова мислам дека важи и за заработувањето на интернет. Без нешто да се продаде(производ, услуга, знаење...) на интернет, ништо од заработување. Е сега има доста идеи за заработување на интернет. Има доста компании кои што нудат разниPay Per Clik пакети, affiliate пакети, MLM пакети и нудат разни услуги и производи и апсолутно треба да се внимава на изборот бидејќи тој е најважен. Но ништо не можете да направите преку ноќ. Потребно е време а исто така и повеќе интернет алатки за да можете да заработувате на интернет.
Доста е за почеток да не претерам.
Поздрав!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Drak4ebre

Нов член
25 март 2014
2
1
1
45
Еве два три збора и за нешто конретно што јас работам. All In One Profitsпретставува компанија која Ви е потребна од причина што го нуди буквално се она што е потребно за да се претставите на интернет и да заработите.Значи што и да работите на интернет без интернет алатки тоа нема да можете да го правите. Без оглед на тоа дали станува збор за работа (бизнис) која сакате да ја промовирате или пак да рекламирате одреден производ на некоја друга компанија, на All In One Profits ги имате сите потребни алатки за тоа. AIOP во својот основен пакет нуди првокласни професионални алатки кои се неопходни за успешна работа на интернет. Особено е изненадувачки тоа што се плаќаат еднократно 10 долари, а со само една препорака од Ваша страна ЗАСЕКОГАШ БЕСПЛАТНО!
Едитирано од модератор: Линкови не се дозволени.
 
Последна промена од модератор:

Зумбула

Истакнат Член
20 февруари 2012
56
54
318
Работев како „новинар“ (freelancer) речиси два месеци. Работата на почеток е напорна, додека влезеш во чекор; потоа си тече едноставно, па за 4 часа можеш да напишеш 5 текста на англиски јазик на случајна тема. Сепак ми одземаше време повеќе отколку што имав и ја напуштив опцијата.

Сега почнав со SFI. Работи на принципот на мрежен маркетинг (барем девојките што се занимавале со продавање од Орифлејм би знаеле ;) ). Не бара многу време, ни труд. Вложувања во бизнисот не се потребни. Работата е премногу едноставна иако на прв поглед е повеќе од сложена. Искрено, сеуште не сум почнала да заработувам, но ми изгледа како интересен систем, во кој структурата се крепи постојано и на крајот, сите заработуваат, макар и после 2-3 месеци да стигне исходот. Дневно трошам не повеќе од 30 минути, што ми е многу важно - и да не заработам веднаш, не сум потрошила многу време залудно.
http://www.sfi4.com/14178957/FREE

Со преминување на нивоата нагоре, под тебе се зачленуваат почетници, тие напредуваат, по нив други... а на крај се стигнува до целта на промовирање на интернет продавница TripleClicks, каде може да купува и да продава секој.