Сакам да кажам/Сакам да прашам

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Јас лично изгубив мерак и воља за форумот заради како што би рекол @existence виртуелните функционери овде, кои многу почнаа да се натегаат.
Кога е форумот со помалку членови овде треба да има хармонија а не да се натегаме, како на пример мене кога ми се запнаа за во темата филм како сум пишувала. Па многу сум пишувала, па малку сум пишувала.. па божем соопштение од Белата куќа пишував овде. Еве сега не пишувам ич и се надевам оти се среќни и задоволни сите и темата им цвета со паметни постови.

Лелее опомени ова она, и за тоа викав дека ме нервираат опоменувачки поени, не дека ми е гајле дали ги имам или не, овде на форум... туку баш заради тоа што со тие “казни“ не се постигнува ништо. Ме нервираше начинот на функционирање, посебно кога не се почитуваат членовите, кои заслужуваат почит,а овде скоро сите се такви, ок личности.

За тоа ако сакате форум научете како да го одржувате. Оти неможат овде виртуелните функционери да се прават попаметни од некои луѓе што не ги познаваат лично, кои можеби се 100 пати попаметни.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Јас лично изгубив мерак и воља за форумот заради како што би рекол @existence виртуелните функционери овде, кои многу почнаа да се натегаат.
Кога е форумот со помалку членови овде треба да има хармонија а не да се натегаме, како на пример мене кога ми се запнаа за во темата филм како сум пишувала. Па многу сум пишувала, па малку сум пишувала.. па божем соопштение од Белата куќа пишував овде. Еве сега не пишувам ич и се надевам оти се среќни и задоволни сите и темата им цвета со паметни постови.

Лелее опомени ова она, и за тоа викав дека ме нервираат опоменувачки поени, не дека ми е гајле дали ги имам или не, овде на форум... туку баш заради тоа што со тие “казни“ не се постигнува ништо. Ме нервираше начинот на функционирање, посебно кога не се почитуваат членовите, кои заслужуваат почит,а овде скоро сите се такви, ок личности.

За тоа ако сакате форум научете како да го одржувате. Оти неможат овде виртуелните функционери да се прават попаметни од некои луѓе што не ги познаваат лично, кои можеби се 100 пати попаметни.
Јас ти се запнав нели, не ти се запнаа.

Кажувате дека правилата не сте ги гледале, требало да бидат во насловот на темата, требало посебна тема. Кај мене Кити има во насловот убаво СО КРАТКА РЕЦЕНЗИЈА. Има и тема како се пишува рецензија. Има и на секоја втора страна напишано. Има и во воведот, имаш и пораки од мене, имаш и седум поста кои сум ти ги посочила како да пишуваш. Бар да не е само слика, пошто ете полн е подфорумот со слики кои не се отвараат. Не ти се запнав, те замолив да напишеш нешто повеќе од филмот е убав и сликата, убаво ме изигнорира и си продолжи да си ставаш само слики и никој ништо веќе не ти рече. Ок.

Опомената ти беше зошто филмот кој си го раскажала цел заедно со крајот ти беше префрлен во тема со спојлери, а ти го врати назад. Пак игнор на мојата порака. Бараш тебе да те почитуваат, а каде е твојата почит? Еве 10 месеци не можеш да ја заборавиш опомената. Избришана ти беше, имаше фама поради ова, над десет пати се повторивме, се реши се и не можеш да се помириш со тоа па после толку време заради тоа не пишуваш?
Извинете ама вие не барате коректен и нормален однос, него барате ептен тинтрања и специјални третмани.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991 and Saladin

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Тинтрење и специјални третмани од дотичната администрација, која впрочем и нема некоја голема улога со 10 активни члена..
Патем многу сериозно си ја имате сфатено функцијата, опуштете се и не правете споредби со други форуми за строгоста, ви нема рамни, немате образ за споредба :))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: HAZARDER and Kitty

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Луѓето зборуваат, нека зборуваат,но времето ќе покаже..


Денешно време една врска се состои од :
-Едно женско
-Едно машко
-И 100 луѓе кои сакаат да ја расипат таа врска.
 
Последна промена од модератор:

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Луѓето зборуваат, нека зборуваат,но времето ќе покаже..


Денешно време една врска се состои од :
-Едно женско
-Едно машко
-И 100 луѓе кои сакаат да ја расипат таа врска.
Леле со овие ре4ени4иња за седмо одделен4иња .. аман бе луѓе. Ај пораснете веќе еднаш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady* and Farfalla