УЕФА Лига на шампиони

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Добри си беа судиите, со мали промашувања. Да се судеше во ПЛ, Мартинез ќе добиеше црвен секако, а Видич немаше ни да добие фаул за тоа со Манџукич. Швајнштајгер ја претера со фаулите вечерва, нема зошто да се лути. Првиот жолт можеби и требаше да е директен црвен за таков остар намерен фаул.

Шпанската не ја гледав. Не ми се интересни.
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
судиите си пресудија како што треба...имаше 2 фаула кои заслужија картон и у право е што го исклучија
на Манчестер не му признаа чист гол па шо....
а за Барса неможам да зборам пошто ми е тапа тим....сакам Атлетико да а тепа ама тешко :)
битното е што имаше добар фудбал...тоа само можам да кажам :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Добри беа Атлетико сакав и јас да победат ама тоа е, сега на реваншот не верувам да имаат шанси. Иначе вториот жолт кога го доби Швајнштајгер тоа не беше фаул, се виде убаво дека Руни изглуми, првиот жолт не го видов како го добил дека повеќе Барса ја гледав. Исто и за тоа што викате дека им поништиле гол на Манчестер не го видов, моментот кога изглуми Руни го видов и затоа прашав за судиите. Ама ете ако било добро судење тогаш браво за Манчестер.

Едит: Голот на Атлетико.:)
 
Последна промена:

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Реков јас нерешено ќе заврши:zelen. Голот на Атлетико колку беше добар а и цела утакмица како им се држеа. Ама добро Барса си е Барса, стегнаа малце и одма гол дадоа и имаа шанси неколку ама голманов на Атлетико супер бранеше.

За судиите што ќе кажеш? :)

Престрого исклучување на Швајнбургер или како веќе се вика тоа киборгот :zelen не беше за жолт, да беше порано ќе имаше влијание олеснителна околност за судијата шо се деси во 90.минута.
Можеше да има гол плус за Мојс а можно е и да имаше пенал за Бајерн, само што самиот пенал како таков е ретардирано правило подложно на `судиско убедување`...

Мојс (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Навивачиве на Дортмунд не се нормални, колку добра атмосфера има. Реал центар не поминаа (facepalm), тек сега ќе е интересно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Навивачиве на Дортмунд не се нормални, колку добра атмосфера има. Реал центар не поминаа (facepalm), тек сега ќе е интересно.
Братче ке ги згази Дортмунд, па ако е среќа да се падне сс Јунајтед : D Да си глеам мое дерби, фудбал сс мои два најомилени тима. : ) Глеаш ли колко добро играф еј, тај е тај шфабска дисциплина, Јирген Клоп, лудак шмркач : D Маестро Ројс, Лева : )

A вамо глеам Азар искочија, место њега Ширле и оп паднало голче. Што ли му е на белгијанца? Повреда ли е у питање, ваљда да а. ТИ за кога си ? Јутре глеај сензација, Јунајтед иде даље : D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Братче ке ги згази Дортмунд, па ако е среќа да се падне сс Јунајтед : D Да си глеам мое дерби, фудбал сс мои два најомилени тима. : ) Глеаш ли колко добро играф еј, тај е тај шфабска дисциплина, Јирген Клоп, лудак шмркач : D Маестро Ројс, Лева : )

A вамо глеам Азар искочија, место њега Ширле и оп паднало голче. Што ли му е на белгијанца? Повреда ли е у питање, ваљда да а. ТИ за кога си ? Јутре глеај сензација, Јунајтед иде даље : D
Не гледам Челзи дека не можам стрим да најдам, сите ми кочат. Иначе Дортмунд кога играа со Зенит сакав да изгубат дека тогаш ептен лошо играа, ама сега после вакво полувреме за нив сум и јас а и плус Реал ми е еден од најомразените тимови.
Манчестер нема шанси не ме зезај :zelen.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Hazard се повредил?:(
Ок, има два месеци до светско...(:|
Торез влегува во игра :cool:
Не го отпишувајте Мојс предвреме :kafe
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Штета за Борусија какви шанси не искористија на крај, Реал ептен слабо. Иначе пуштам стрим и Челзи дава гол :zelen ајде барем тука ќе гледаме продолженија.