Сакам да кажам/Сакам да прашам

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Велат нашата стратешка определба била членство во ЕУ и Нато и дека дури неверојатни 90% од луѓето се согласни со тоа. Баш ме интересира кој и како и за колку време испита толку луѓе? Тие јадните еден попис не направија , а не па таква анкета. Не ми е јасно што ќе добиеме ние со влез во тие организации? Дали наша валада сака да ги реши вечните студенти кои не дипломираат заради тоа што така може да работат во европските земији или што? Прашајте ги Бугарите , Хрватите и Романците што добија со влезот во ЕУ? Беда и сиромаштија и поголени казни и закони. Затоа јас пак ќе кажам што и фали на Норвешка , Русија и слични кои не сакат да слушнат за овие организации? Само една забелешка Лондон има околу 2 милиони жители , па како еден човек таму успева да среди еден град , а ние господа цела држава неможе да ја средиме или несакаме?

Лондон има 8 милиони а за викенди и нешто повеќе, плус емигранти and stuff... повеќе има емигранти таму него население тука.
Мене пак не ми е јасно што ќе загуби РМ со влез во ЕУ. Демек јаки сме, не ни треба.
Русија е друг случај, има доволно нафта и гас за да се одржи и не знам дали цивилизациски воопшто припаѓа кон Европа. Наводно ќе правеле некаква евроазиска унија со Беларус, Киргизија, Таџикистан, Абхазија, тирековмиречестан, блабластан и остали високоразвиени економии...на рајата им цветаат рози до таа мера што се убиваат со алкохол.
http://www.reuters.com/article/2014/01/31/us-russia-vodka-idUSBREA0U01120140131
http://www.theguardian.com/world/2014/jan/31/russian-men-losing-years-to-vodka
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Можи некој филм добар филм со стриптиз ама понов.
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Убаво е чувството кога ќе си дадеш малку простор на себе да одмориш, само да седиш дома, да ја чувствуваш онаа убава домашна атмосфера, мирисот на огнот, гласот на мама..Ништо на светот не е поважно и повредно од тоа :)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Папагал е најубаф и најпјур природан како да га глеаш да живи у дивину,кд му улегнеш у дневну у глуво доба у ниедно време.
Како наише пердуви да има тк. Како буф е, а и очи су му најчудни и некако е најубаф тк. Едноставно како да не е он
Фаца му е колко е сат и коју смену сам у школу, а блазе си му, нема појма за време и школу он, легенда
А од сабајле е у јогу стил, нешто аеробик, пердуви су му у фазон, легенда опет
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena, The_Mayor and Yvette

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Започнав да ја обожавам третава смена. Можеби не е до смената, до луѓето во неа е. Насмеани лица, расположени за муабет. Ми се враќа надежта во луѓето. Колегите и колешките ми станаа поблиски од братучедите.
**************
Нема поубаво нешто од тоа да лежиш свртен накај прозорецот, сонцето изгрева, расцветаното дрвце му пркоси на ветрот

Sent from my ST21i using Tapatalk