Нешта кои можат да ве расплачат...

Female

Староседелец
18 јануари 2013
125
183
1,043
In your thoughts!
Многу нешта можат да ме расплачат, ама зависи од ситуацијата и околностите.
Некогаш можам да не се расплачам, а внатре во себе да плачам, некогаш и кога нема баш некоја причина знам во ПМС да си се расплачам(секако не во јавност).
Ме расплакуваат книги, филмови, некоја песна ако ме погоди или ако ме потсети на нешто.
 

Licno taa

Староседелец
28 јануари 2013
59
50
1,028
Често се прашував што не е во ред со мене? Како да немаше емоции во мене - ништо неможеше да ме расплаче, се додека не го загубив брат ми.
Е сега солзите сами си течат дури и во моментов.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Roxelana

Roxelana

Староседелец
13 март 2013
134
277
1,063
Скопје
Вообичаено музика! Зборови. И сопствените нереални замисли. И носталгија !?
Разочараност, кога гледам дека блиските се во лоша состојба, понекогаш филнови, книги, често и случки...
Буквално се може да ме расплаче, но многу зависи од моментот.
Треба во мене да се насобрани различни емоции и тогаш можам за да се расплачам.
Но, ако се е во ред не пуштам солзи толку лесно.
 

HAZARDER

Истакнат Член
8 февруари 2014
65
172
333
42
SE RASTAZUVAM POCESTO SO OGLED NA MOMENTALNATA SITUACIJA VO KOJA PREZIVUVAME VO NASATA CUDESNA DRZAVICKA,NE SUM PLACKO AMA NE MOZAM DA GI ZAPRAM SOLZITE KOGA KE VIDAM KAKO NA TELEVIZIJA , NA NET VIDAM KAKO NEKOE SEMEJSTVO MOLI ZA POMOS ZA LEKUVANJE NA NEKOJ NIVEN CLEN OD SEMEJSTVOTO E TUKA NE MOZAM ....SOLZITE SAMI SI PROTEKUVAAT ,POSTO SUM POMINAL I JAS NIZ TAKVA GOLGOTA
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Се растажувам кога ќе прошетам во град или се возам во автобус и кога ќе погледнам во лицата на нашиот народ, сите имаат тажни фаци и одлутан поглед,сите носат едно бреме на плеќите, сите едвам преживуваат. Само по некој млад човек е насмеан кому сеуште не му ги одземале соништата.
Народецот ни е во колективна депресија и на дијазепами. Многу ме растажува сето тоа, и колку и да сум среќна, луѓето околу мене се несреќни , а со тоа и јас сум несреќна. А, колку чисти души има нашава државичка...
 

*Mina*

Нов член
13 февруари 2014
19
9
3
Скопје
Некој кога ќе ме повреди и кога гледам туѓа несреќа или болка и плач кај друг...Одма плачам и јас...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi