Сакам да кажам/Сакам да прашам

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Зошто увек по филмовиве/серииве, кога ликовите вечераат со гости јадат шпагети? И тоа најчесто, пропратени со салата. Обожавам шпагети, обожавам и салата, ама двете заедно... :nah
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Ова не е за смеење, жално е...
Убаво си кажал Запа: '' There is more stupidity than hydrogen in the universe, and it has a longer shelf life. ''
Јас си стојам со еден убав фејспалм од прееска...
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
сдк... станувај Сале да ја спремиш колата за в четврток... масло треба, антифриз треба, воздух да испуштиш од кочници, алатите да ги спакуваш, да ја испериш, да ја изметиш... Ќе немаш време утре за сето..
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Ако не ви се живее, не ми се обраќајте.
Имате таму Св.Петар и компанија.

KZWPk1l.png
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Зошто увек по филмовиве/серииве, кога ликовите вечераат со гости јадат шпагети? И тоа најчесто, пропратени со салата. Обожавам шпагети, обожавам и салата, ама двете заедно... :nah
Како сум гладна само да знаеш.
Се покајав што влегов во СДК и ти го прочитав коментаров :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
СДК форумов да се преименува во Мудрост. Една членка еднаш рече дека молчењето било мудрост, па некако сите мудри станаа и само молчат. Напишеш ли нешто или ќе ти го снема мислењето после некое време или па нема никој нема да ти одговори (па макар и да се р`чниш со некого). Чат пат ќе видиш по некоја тема живната во рок од пола саат (веројатно мудроста има слаба точка) и после штама.

Форумско мото: Биди и ти мудар, натпреварувај се колку ќе издржиш молчејќи.