Мисла на денот

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Секој втор викенд е со друга, а ти мислиш дека кога е со тебе ќе стане човек за сериозна врска? Размисли уште еднаш. Ако тој постојано бара нови авантури, брзо губи интерес, што значи дека веројатно многу брзо ќе го изгуби и интересот за вашата врска.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio and mspasenoski

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Кога сите луѓе на светот би ги симнале своите маски, човечкиот род би изумрел а Земјата би била населена од чудовишта.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio and Mistery :)

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Would you not go through fear to love? For such the journey seems to be. It is a journey without distance, to a goal that has never changed. Free of the past, you see that love is within you.

You dwell not here, but in eternity. You travel but in dreams, while safe at home. There is no journey, but only an awakening.

Fear is held in place because we do not see that we are the authors of the dream, not the figures in the dream.

~Tao~
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
„Сите права што ќе ги прифатите од 'Liber Oz' како ваша суштина за слободно дејствување на Земјата, истите тие права важат за било која друга индивидуа која се движи по својата природна патека на чистата волја!“ - Liber Oz (мои коментари)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio and Mistery :)