Сакам да кажам/Сакам да прашам

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
а зошто мора тоа да биде иронично и дрско?
зарем до толку дојде капацитетот за разговор и дискусија? се нема други зборови, па мора да се служи со иронија?
Зошто да ти оди на нерви? Сакаш да кажеш дека ти пишуваш за да ти се закачи некој, не сметаш дека твоето мислење е доволно, па мора да го развлекуваш со некого за да ти потврди дали е добро или не? Или дрско да те цитира за некое безвезе мислење?
не, за чудо не сметам дека моето мислење е доволно.
не се ограничувам себеси на таков начин.
се разбира дека пишувам за да ми се закачи некој, сигурно не пишувам за да си прам муабет сама со себе, за тоа си имав блог на времето (иако и таму секогаш беа дозволени коментари), а ова е форум.
кога сум тука логирана,ич не ми пречи дали некој ме цитира иронично, дрско, било како. нит мипречи, нит се плашам да одговорам, а богами знам како :D
кога не ми е до цитирање просто не ја ни отворам странава.
има случаи кога и тука сум пишала нешто, најчесто се тоа колумни, за кои сум сметала дека нема потреба да ги образложувам или објаснувам, па не сум одговорила на тоа што таму било коментирано. и толку е муабетот.
попросто да објаснам јаска стварно незнам :zelen
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Сакам да кажам дека да бевме толку загреани за пишување убави мислења и отворање интересни теми(зборам за сите генерално, тука спаѓам и јас) колку што сме расположени за рекла-казала муабети, трачеви и карања, ќе беше нешто од форумов.
За жал не сме.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
И шо испадна сеа? Иронија и сарказам се знак за недоволен речник и недоволно изградени ставови?:frantic