Сакам да кажам/Сакам да прашам

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Лошо е кога човек осудува и прави слика за некого после една постапка.
Ако мали работи многу кажуваат за некого, тогаш и тоа извинете и се каам треба да ги сместиме некаде во психоанализата на личноста.
Зошто сите правиме грешки, ама ретко кој знае да си ги признае, па и да се извини.
 

SomeoneSpecial

Истакнат Член
15 август 2013
23
18
103
Ви благодарам на подршката ај сега да си напишам нешто свое не е копирано! :D
Гледам по серииве се сакаат се сакаат бескрајно и безусловно ама зошто не е така во реалниот живот?Умирам по него,а тој се забавува и не ме врти толку многу го сакам животот би го дала за него,а тој ме остави за некоја си фуфа.Јас него се му дадов 4 години ги изгубив за него,а тој што направи ништо само ме искористи и ме фрли како крпа.Неможам пишувам и плачам :place Се чудам како сум толку наивна ама нема ќе се сменам ќе го исфрлам од срцето не вреди за него да се упропастувам не вреди (worried)
 

Тој

Полноправен Член
3 март 2012
44
61
18
Ви благодарам на подршката ај сега да си напишам нешто свое не е копирано! :D
Гледам по серииве се сакаат се сакаат бескрајно и безусловно ама зошто не е така во реалниот живот?Умирам по него,а тој се забавува и не ме врти толку многу го сакам животот би го дала за него,а тој ме остави за некоја си фуфа.Јас него се му дадов 4 години ги изгубив за него,а тој што направи ништо само ме искористи и ме фрли како крпа.Неможам пишувам и плачам :place Се чудам како сум толку наивна ама нема ќе се сменам ќе го исфрлам од срцето не вреди за него да се упропастувам не вреди (worried)
Како така те оставил по 4 години? Не знам каква нова фуфа требало да биде таа за да остави некоја со која поминал 4 години заедно. Па да му се невиди, и Анџелина Џоли да ми се понуди не би отфрлил љубов (поготово некоја што трае подолго)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Како така те оставил по 4 години? Не знам каква нова фуфа требало да биде таа за да остави некоја со која поминал 4 години заедно. Па да му се невиди, и Анџелина Џоли да ми се понуди не би отфрлил љубов (поготово некоја што трае подолго)

Љубовта и заљубеноста не значи дека ако се случи и ке трае засекогаш.
Од почитување на изминати години заедно,во еден живот,неможе да се живеат со некого заради почит.
 

Тој

Полноправен Член
3 март 2012
44
61
18
Љубовта и заљубеноста не значи дека ако се случи и ке трае засекогаш.
Од почитување на изминати години заедно,во еден живот,неможе да се живеат со некого заради почит.
Разбирам, потполно се согласувам. Всушност љубовта многу брзо умира ако преовладува монотонија или караници.

Мене ми беше чудно зашто нејзиново го сфатив како „си најде овој подобра и ме фрли мене“, а можеби тоа е нешто како „јас му се здосадив, секој ден го замарам, престана да ме сака и сега ме остави за некоја која ја сака и го исполнува, го прави среќен“ :))
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Да признавам го копирав мислењето ама ова за ников не е точно јас ников долго време го мислев и никот беше за мојот бивши од старт не се согласуваме и не сум некој форумски лик и на фемина само си читам статии инаку немам профил и незнам што ме натера вчера да го направам тоа и знам дека на сите ви оставив лоши впечатоци од прв ден но тоа е и се срамам од својата постапка :(

e cudo golemo sinkir Forumov ima nekoj Visok standard ili nekoj si auditorium 2 bez 3 sme :)
toa e realnosta i makar i da ne ja priznavame :pusi
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
сдп има ли средно фотографско училиште во скопје?

Не постои такво нешто :)

СДК поздрав до сите оние членови кои главна преокупација не им е провоцирање,препукување,ширење негативна енергија,навредување,водење евиденција за секој член што и кога кажал т.е. тие што си имаат живот и занимација и надвор од црнобело форумот :wavespin
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Princess.