Хомосексуалност

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Иначе ти карактерно кога немаш што да кажеш навредуваш. После Arkantos ми вели хомо, сум ги навредувал, а пријателе???
:D
Ако тебе те навредува вистината, што да ти правам?
Сам си се искажа како неписмен, не го измислив јас тоа.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Ако тебе те навредува вистината, што да ти правам?
Сам си се искажа како неписмен, не го измислив јас тоа.

Во што докажав дека сум неписмен?
-Во тоа што знам до каде се границите на нормалата, за разлика од тебе што ти постојано ги изместуваш?

Животот на улица не е баш некој доказ, знаеш?
Тешко дека знаеш.


Зарем?
-Очигледно е ти дека се базираш само на инфомрации од интернет и сурфање.
Арно реков јас ти не знаеш како функционира светов т.е. Балканов. :D
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Зарем?
-Очигледно е ти дека се базираш само на инфомрации од интернет и сурфање.
Арно реков јас ти не знаеш како функционира светов т.е. Балканов. :D

А јас ти кажувам дека си тотално неписмен. Толку.

Во што докажав дека сум неписмен?
-Во тоа што знам до каде се границите на нормалата, за разлика од тебе што ти постојано ги изместуваш?
Прочитај погоре. Јас сум ги изместувала, ским ја живим, оф леле (facepalm)

And suddenly, ми падна жал за сама себе :(
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Прочитај погоре. Јас сум ги изместувала, ским ја живим, оф леле (facepalm)

And suddenly, ми падна жал за сама себе :(

И треба да ти биди жал, зато шо утре други ден ќе треба да се задоволуваш со помагала, наместо природно со личност од спротивен пол. :)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
:rolleyes: Многу навреди паднале тука,и тоа директни.
Вака така,читајки ве мислам дека личните препукувања немаат врска со хомосексуалците.
Некој пишуваме аргументирано,некој без основа,но ескузе ме ама нека бидам наречена и дегредаторка ама не го подржувам посвојувањето на деца на двајца припадници од истиот пол,иако знам дека подобро е да некој има своја фамилија отколку да живее по домови и на улица.
Сите наводно сме за апсолутна демократија ама никој не сме спремни на дело да ја дочекаме и соодветно да ја споведуваме.
 

Rodeo Tvrdo

Активен Член
20 мај 2012
98
68
28
Скопје
На таков начин. Тие двајца ќе спијат заедно. Некогаш и ќе се бакнат пред него. Тоа дете ќе смета дека е тоа најнормално. А не е. :)

А, зошто не е нормално? Повеќето хомосексуалци кај нас се растени со мајка и татко - маж и жена, и зошто и тие не се како нив? Што мислиш?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Fenix

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
А, зошто не е нормално? Повеќето хомосексуалци кај нас се растени со мајка и татко - маж и жена, и зошто и тие не се како нив? Што мислиш?
Не знам зошто. Не сум ни размислувал. Единствено што знам е дека на секое дете му треба мајка да го прегрне и да му покаже нежност, татко да му даде заштита. Не е дека мајката не може да се обидува да биде двете работи, или дека таткото не може, туку е до тоа дека од една страна е фигурата на мајка....а од друга страна фигурата на татко...
Тоа може да го знаат само луѓе на кои им недостигал едниот сегмент.
А кога ќе бидат двајцата родители мажи, или жени, на детето секогаш ќе му недостига едната фигура.
Верувај ми дека е така.

Значи да не ме сфатите погрешно, јас не сум против хомосексуалците, нивни избор, нивно право... ама сум против да посвојуваат деца.
 

Rodeo Tvrdo

Активен Член
20 мај 2012
98
68
28
Скопје
Не знам зошто. Не сум ни размислувал. Единствено што знам е дека на секое дете му треба мајка да го прегрне и да му покаже нежност, татко да му даде заштита. Не е дека мајката не може да се обидува да биде двете работи, или дека таткото не може, туку е до тоа дека од една страна е фигурата на мајка....а од друга страна фигурата на татко...
Тоа може да го знаат само луѓе на кои им недостигал едниот сегмент.
А кога ќе бидат двајцата родители мажи, или жени, на детето секогаш ќе му недостига едната фигура.
Верувај ми дека е така.

Значи да не ме сфатите погрешно, јас не сум против хомосексуалците, нивни избор, нивно право... ама сум против да посвојуваат деца.

Дали си против тоа децата да шетаат од контењер до контењер?

А, инаку, кај нас не е изводливо хомоси и лезбејки да посвојуваат деца сега, главно ради околината. Али, со правилна едукација на народот, и кога ќе престанат да се чистат сами иконите по црквите и тоа да се кажува по мак. тв програми со недели.. може да се надмине тој проблем.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Едното со другото немаат ни најмала поврзна точка.
Би бил луд ако не сум против тоа децата да шетаат од контењер до контењер.
И, искрено, мислам дека едукацијата ми е на доволно високо ниво.
Стави се на место, на дете од двајца родители од исти пол па ќе разговараме.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Дали си против тоа децата да шетаат од контењер до контењер?

А, инаку, кај нас не е изводливо хомоси и лезбејки да посвојуваат деца сега, главно ради околината. Али, со правилна едукација на народот, и кога ќе престанат да се чистат сами иконите по црквите и тоа да се кажува по мак. тв програми со недели.. може да се надмине тој проблем.

За децата во Африка главен проблем е единственото нешто храна и пиење, не мора облека. ;)
Ние за разлика од нив сме презадоволени во врска со вода и храна, иако се жалиме дека немаме да се прехраниме, немаме да се прехраниме со колбасичарски производи, пршути и свињи да колиме секој месец.


Примерот со децата ти отпаѓа во вода, затоа што хомосексуалците не патат за глад,пари или па дали биле жедни, туку тие патата од задоволнство или поточно сексуално задоволство. Тоа е приватна и интимна работа која што не треба да се кажува во јавноста, особено од типот на хомосексуални односи затоа што строго е се 'осудени' од страна на народот.